X

Ortalama 65.000 Dolarlık Dfinity (ICP) Airdrop’u İle İlgili Kötü Haber!

ICP airdrop miktarı dudak uçuklatsa da kullanıcıların beklemesi gerekebilir.
23:31
11 Mayıs 2021

Kripto para piyasasının en çok konuşulan projelerinden birisi olan ve 3 yıldır yatırımcıları bekleten Dfinity (ICP), sonunda piyasaya giriş yaptı. Bundan yaklaşık 24 saat önce piyasaya giriş yapan ve Coinbase ile Binance de dahil birçok kripto para borsasında listelenen Internet Computer projesi, sabredenlere ise neredeyse 65.000 dolarlık airdrop yaptı.

ICP Airdrop Miktarı Dudak Uçuklatıyor

2018 yılında kendi platformunu piyasaya süren ve proje için fon toplamaya başlayan ICP, belirli kullanıcılara t-shirt sattı. T-shirt satın alanlar (o tarih için 10 eur vb. fiyat üzerinden) listelenme anı itibarıyla 21.240 dolarlık airdrop aldı.

Buna ek olarak KYC yapan yani kişisel bilgilerini doğrulatan kullanıcılar ise 5.000 dolar ve üzerinde bir airdrop elde etmiş oldu. Squanch’ın gönderisine yanıt veren bir kullanıcı ise aslında airdrop etkinliğinin farklı kişilere farklı şekilde yapıldığını vurguladı. E-mail adresi ile abone olanlara yapılan airdrop için kayıt yapılan tarihin önemli olduğu vurgulanmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

En Düşük Airdrop Miktarı 18.000 Dolar Oldu

Buna göre de yatırımcılar 28, 119, 239 ve 589 ICP olmak üzere farklı ödüller aldı. Coinbase üzerinde 650 doları gören ICP, bu hesaba göre 589 ICP alanlara aslında 382.000 dolar gibi inanılmaz bir ödül dağıtmış oldu. 3 milyon TL’nin üzerinde değere sahip olan bu airdrop, birçok kişinin hayatını değiştirebilir. 28 ICP ile en küçük dilimde yer alan kişilerin bile ortalama 18.000 dolara kavuştuğu görülüyor.

Coinlist platformu üzerinden düzenlenen satış ve devamındaki airdrop için ise kısa süre önce kötü bir haber açıklandı. CoinList tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen airdrop’un eşit parçalara bölündüğü ve bunun 12 aylık periyot içerisinde alınacağı vurgulandı.

ICP Airdrop’u Taksitlere Bölündü

Kullanıcılar bu kurala tepki gösterse de aslında durumun büyük bir satış baskısını engellemek için yapıldığı söylenebilir. Yine de 300.000 dolar ve üzerinde airdrop alan kullanıcılar için bunun 12 ay taksitle verilmesi bile sanıldığı kadar kötü olmayabilir.

2021 yılı kesinlikle kripto para sektörünün airdrop yılı olarak anılacak. Uniswap borsası ile başlayan airdrop rüzgarı, şu an için farklı platformlar ile devam ediyor. Kısa süre önce de Solana ağı üzerindeki COPE projesi fiyatın zirve yaptığı anda ortalama 5.000 dolara eşdeğer bir airdrop yapmış ve büyük anlamda ses getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar