X

UniLend Nedir?

UniLend, spot işlem hizmetlerini ve ödünç verme/ödünç alma işlevlerini aynı platformda birleştiren bir DeFi protokolüdür.
09:45
12 Mayıs 2021

UniLend, spot işlem hizmetlerini ve ödünç verme/ödünç alma işlevlerini aynı platformda birleştiren bir DeFi protokolüdür. Diğer DeFi protokolleri yalnızca yaklaşık olarak 30 varlığı desteklerken, herkes merkezi olmayan işlem ve borç verme/borçlanma için UniLend’de herhangi bir ERC20 varlığını listeleyebilir.

UniLend (UFT) Nedir?

UniLend’in misyonu, DeFi alanını şu anda DeFi’den hariç tutulan 29 milyar dolara kadar ERC20 token’larına kadar açmak ve dolayısıyla merkezi olmayan finansın gerçek potansiyelini açığa çıkarmaktır.

Mevcut DeFi çözümleri, dijital varlıkların çoğunu DeFi ekosisteminin dışında bırakmıştır. Coinmarketcap’te listelenen 6000’den fazla token var. Bununla birlikte diğer DeFi protokolleri yaklaşık olarak 30 varlığı destekler. Bazı protokoller, sınırlı sayıda token’lar borç verme ve borçlanma sunarken, diğerleri herhangi bir ERC20 varlığını alıp satma özgürlüğünü sunar ama borç verme ve borç alma imkanı sunmaz.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

UniLend, herhangi bir ERC20’nin borç verme ve borçlanma için teminat olarak kullanılmasını sağlamanın merkezsiz yönünü birleştirerek bu boşluğu doldururken, aynı zamanda kullanıcılara varlıklarını platformda alıp satma esnekliği de sağlıyor. Sonuç olarak UniLend, sahipleri için dijital varlıkların tam potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

UFT token’ı, öncelikle UniLend protokolünün yönetimini kolaylaştırmak için kullanılır. Protokolün düzgün işleyişiyle ilgili bir dizi faktör, UFT sahipleri tarafından, çoğunluk uzlaşısının uygulanmasını gerektiren teklifler aracılığıyla kararlaştırılacaktır.

Likidite sağlayıcıları, protokol dahilinde likiditeyi kolaylaştırarak merkezi olmayan bir finans protokolünün sürdürülebilirliğini sağlamada kilit bir bileşendir. Bu nedenle, işlem ve borçlanma ücretlerinin bir yüzdesine ek olarak likidite madenciliği yoluyla UFT token’ları ile ödüllendirilecekler.

Ödünç vermek, ödünç almak veya işlem yapmak için UniLend’i kullanan platform kullanıcıları, yalnızca platform hizmetlerinin kullanımını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda dağıtık yönetişimi kolaylaştırmak için UFT token’ları biçiminde yönetişim gücü ile ödüllendirilecek.

UFT Coin Yorum

UFT Coin nispeten yeni bir kripto para birimi olduğu için şimdilik yatırımcıların mesafeli yaklaştıkları bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte büyüyen DeFi ekosisteminde birçok imkanı sunduğu için yatırımcıların takibe aldıkları bir token olduğu ifade edilebilir.

Yatırımcıların UFT coin ile ilgili görüşlerini daha net değerlendirebilmek için güncel fiyatlara bakmak faydalı olabilir. CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 1,70 USD ile işlem gören UniLend Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.00002973 BTC ile işlem görüyor. UniLend Coin’in 23 Şubat’ta 4,39 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 20 Kasım 2020’de de 0,13 dolar dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak UniLend (UFT) toplam arzının 100.000.000 UFT Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Lend Coin Nasıl Alınır?

UFT Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

UFT Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından VIA Coin’in işlem gördüğü BUSD ve Ethereum (ETH) alarak UFT işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar