X

Ripple-SEC Dava Süreci Devam Ederken XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki dava süreci devam ediyor. XRP fiyatı ise önemli seviyelerin üzerinde.
10:10
12 Mayıs 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para konumunda yer alan Ripple’da (XRP) gözle görülür bir artış yaşandı. XRP fiyatı son 24 saat içinde 1,37 dolar seviyelerinden 1,55 dolar seviyelerin kadar yükselerek %10’un üzerinde artış kaydetti.

Ripple Fiyatı Son Durum

Ripple14 Nisan’da, 2018 yılından sonra ilk kez 1,9 dolara kadar yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Ancak sonrasında tüm piyasada yaşanan büyük düzletme ile birlikte XRP’nin fiyatı da 0,88 dolara kadar geriledi.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,51 dolardan işlem gören XRP’nin yaklaşık 1 aylık süreçte volatil bir tablo çizdiği ifade edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak XRP, 1,96 dolara varan yükseliş sürecinde piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna kadar yükselmişti. Ancak sonrasında farklı kripto paraların sergiledikleri fiyat performansları XRP’nin yedinci sıraya kadar gerilemesine sebep oldu. XRP şu anda yaklaşık olarak 53,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile listede yer alıyor.

Ripple Ve SEC Gerilimi

Aslında 2021 yılında yaşanan boğa koşusunda XRP’nin çoktan eski rekoru olan 3,84 doları kırması beklenirdi. ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı Aralık ayında açtığı dava sebebiyle XRP fiyatı beklenen performansı sergileyemedi.

Davanın açılmasının ardından kripto para borsalarının XRP işlemlerini durdurması sebebiyle fiyat 0,17 dolara kadar geriledi. Yine de genel görünüme bakıldığında XRP’nin hala güçlü olduğu ifade ediliyor.

Bu noktada XRP fiyatı üzerinde dava sürecinde Ripple lehine kararların önemli bir rol oynadığını da belirtmek gerekiyor.

XRP Önemli Seviyeler

Her ne kadar dava süreci önemli bir temel etken oluştursa da analistler teknik analizinde fiyat ,için önemli olduğunu düşünüyor. Yapılan açıklamalara göre güncel fiyatlarda 1,50 doların kısa vadede önemli bir seviye olduğu ve XRP’nin koruması gereken bir nokta olduğu düşünülüyor.

1,50 doların altına doğru yapılacak bir hamle 1,3 dolarlık seviyelerin yeniden görülmesine sebep olabilir. Bununla birlikte XRP’nin 1,50 dolar üzerine doğru güçlü bir çıkış yapması öncelikle 1,8 dolarlık önemli seviyenin teste edilmesini ve ardından 2 doların görülmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar