X


Frax Share Coin Nasıl Alınır?

Frax Share (FXS), ilk kademeli algoritmik stablecoin protokolüdür.
12:00
12 Mayıs 2021

Frax Share (FXS), ilk kademeli algoritmik stablecoin protokolüdür. FXS; açık kaynaklı, tamamen zincir üzerindedir ve Ethereum’da uygulanmaktadır. Frax protokolünün amacı Bitcoin gibi sabit arzlı dijital varlıklar yerine ölçeklenebilir, merkezsiz ve algoritmik bir para sağlamaktır.

Frax Share (FXS) Nedir?

Frax Share Coin, stablecoin tasarımında yeni bir paradigmadır. Bilinen kavramları daha önce görülmemiş şekilde protokolünde bir araya getirir:

  • Kademeli Algoritma: FXS Coin arzı teminat ve tedarik algoritması ile desteklenen ilk ve tek stablecoin’dir. Teminatlı ve algoritmik oran, piyasanın Frax Share’i fiyatlandırmasını sağlar. FXS Coin 1 doların üzerinde işlem görürse protokol teminat oranını düşürürken FXS Coin 1 doların altında işlem görürse protokol teminat oranını artırır.
  • Merkezsiz veya Kontrol Mekanizması En Aza İndirilmiş: Frax Share (FXS) topluluk tarafından yönetilir. Kontrol mekanizması en aza indirilmiş ve algoritmik bir yapı vurgulanır.
  • Zincir Üzerindeki Oracle’lar: Frax v1 Uniswap ve Chainlink oracle’larını kullanır.
  • Swap Tabanlı Para Politikası: FXS, takasa dayalı fiyat keşfi ve arbitraj yoluyla gerçek zamanlı stabilizasyon oluşturmak için Uniswap gibi otomatik piyasa yapıcılarının ilkelerini kullanır.

Frax Share, algoritmik olarak yönlendirilen küresel bir para birimidir. FXS, bir merkez bankası ihtiyacını ortadan kaldıran bir mekanizmaya sahiptir. Kullanıcılar; gizlilik ihlali, düzenleyici kurumların müdahaleleri ve fiyat manipülasyonlarından korkmadan Frax’ı dünya çapında alıp satabilirler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

FXS Coin Nereden Alınır?

FXS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. FXS Coin, Binance arayüzünde FXS/BTC ve FXS/BUSD paritelerinde işlem görüyor.

Frax Share Coin’i almak için ilk olarak Binance borsasına üye olmak ve hesap cüzdanına fiat para birimi veya kripto para gönderilmesi gerekir. Daha sonra gönderilen kripto para veya fiat para birimi ile Bitcoin veya BUSD satın alınması gerekir. Bu işlemin ardından FXS/BTC veya FXS/BUSD işlem çiftlerinden birinin seçilmesi ile miktar belirterek emir defterine alış emri verilir. FXS, bu rehberin kaleme alındığı an itibarıyla 5.46 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar