X

Dogecoin (DOGE) Kurucu Ortağından Yeni Açıklama: Korkmuyoruz

Dogecoin kurucusundan yeni açıklama!
13:01
12 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi Dogecoin (DOGE), hala kripto para piyasasını kasıp kavurmaya devam ediyor. DOGE, kısa süre önce ulaştığı 0,71 dolar seviyesinden sonra hafif bir düşüş yaşadı ancak hala 0,50 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

DOGE, Kurumsal Tarafa Darbe Vurdu

DOGE’un başarısı ise kurumsaldan çok bireysel yatırımcı kaynaklı. ABD’deki Robinhood gibi uygulamalarda DOGE sebebiyle sorunların yaşanması ve hacim rekorlarının kırılması da durumu net bir şekilde ortaya dökmekte. DOGE, gerçekten de bireysel yatırımcının gücüyle Barry Silbert gibi kurumsal isimlere kafa tutanların sembolü haline geldi.

Tabii ki DOGE fiyatının yükselişinde ünlü milyarder Elon Musk’ın da katkısının çok fazla olduğu biliniyor. Musk, DOGE hakkında yaptığı birçok açıklama ile bunun tanınmasını ve aslında fiyat yükselişi yaşamasını sağladı. Musk’ın DOGE ile ilgili yaptığı her şey ise bunu kısa sürede top 10 içerisine sokmaya yaradı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin Kurucusundan “Korkmuyoruz” Açıklaması

Dogecoin kurucusu Billy Markus ise bütün bu yaşananlardan sonra Wall Street’in ünlü boğasının önüne DOGE heykeli konmasına yorum yaptı. Markus aslında aşağıdaki heykeli ilk başta şaka zannetse de bunun gerçekten konduğunu fark edince konu hakkında yorum yaptı. Birisinin gerçekten de NY içerisindeki Wall Street boğası heykelinin önüne DOGE heykeli koyduğunu belirten Markus, açıklamasının devamında ise DOGE’un hiç kimseden korkmadığını belirtti.

1987 yılında Wall Street’in önüne konan boğa heykeli kurumsal yatırımcıyı ve Wall Street’i temsil ederken, yeni konan DOGE heykeli ise bireysel yatırımcının gücünü temsil etmekte. Markus, konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında ise Shiba’nın Wall Street’ten korkmadığını ifade etti.

DOGE, Yeni Bir Çağ Başlattı

Bu ifade aslında oldukça sembolik. Markus, son dönemde yaşanan bireysel yatırım devriminin farkında olduğunu vurgulayarak DOGE’un short pozisyon açan kurumsal yatırımcılara karşı gelebildiğini ve yükseldiğini ifade etti.

DOGE ile başlayan çılgınlık ise şu an başka kripto paralarla devam ediyor. Özellikle DOGE’un sembol aldığı Shiba Inu cinsi köpeğin kripto parası olarak görülen SHIB, son dönemde DOGE’un bile yükselişini geride bıraktı ve rekor kırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar