reklamı kapat

Sıcak Gelişme: Dev Kripto Para Borsasına Polis Soruşturması

OKEx kripto para borsasına neler oluyor?
08:52
16 Ekim 2020

Malta merkezli kripto para borsası OKEx, Twitter hesabından da yaptığı bir duyuru ile para çekme işlemlerini bir polis soruşturması nedeniyle geçici süreliğine durdurduğunu ifade etti. Türkiye içerisinde de oldukça aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan OKEx, konu hakkında yaptığı açıklamada kullanıcıların varlıklarının bu olaydan etkilenmeyeceğini “tahmin etmekte”.

OKEx Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Lider kripto para birimi Bitcoin bu olayın duyulmasından sonra Bitstamp kripto para borsasında %2,7 gibi sert bir düşüş yaşadı ve 11.200 dolara kadar düştü. Polis soruşturmasının direkt olarak OKEx’in çoklu imza cüzdanında imzaya sahip bir kişi ile ilgili olduğu ve OKEx yetkililerinin bir süredir ilgili kişi ile iletişimde olmamasından dolayı böyle bir olayın ortaya çıktığı belirtilmekte.

OKEx’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada sadece para çekme işlemlerinin durdurulduğu, diğer fonksiyonların çalışmaya devam ettiği belirtildi.

OKEx’in kendi kripto para birimi OKB de bu olayın duyulmasından sonra %13 düşüş yaşadı ve 19. sıraya kadar geriledi. OKEx kripto para borsasının bu sorunu yakın zamanda çözememesi ise hem BTC’nin hem de OKB’nin değerine büyük darbe vurabilir. Kısa süre önce BitMEX kripto para borsasına yönelik açılan dava da BTC üzerinde benzer bir etkiye neden olmuştu.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.