reklamı kapat

Ethereum Fiyatı: ETH Yükselişi Ne Zaman Başlayacak?

Analistlere göre bazı kritik seviyelerin altına inilmedikçe ETH yatırımcılarının korkmasına gerek yok.
09:18
16 Ekim 2020

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) yatay yönlü grafikler çiziyor ve bu durum başta Ethereum (ETH) olmak üzere tüm kripto para piyasasının da benzer şekilde hareket etmesini sağlıyor. Dolayısıyla analistler fiyat beklentileri ile ilgili kafa karışıklıklarına sahip olsalar da Ethereum’un 380 dolar üzerinde işlem görmüş olması ETH için yükseliş umutlarının artmasını sağlıyor.

Ethereum Fiyatı

Analistlerin açıklamalarına göre 380 dolar bandı oldukça önemli bir seviye son zamanlarda destek seviyesine dönüşmeye başladı. Bu da yükseliş umutlarını artırıyor. Ancak bazı isimler 380 dolardan daha aşağı seviyelerin görülebileceğini ve özellikle 360 dolar bandının savunulması gereken makro destek seviyesi olduğunu düşünüyor.

Ethereum’un 24 saat içinde 382 dolara kadar yükselmiş olması ETH yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Ancak sonrasında bir geri çekilme yaşandı. Yine de ETH 24 saat içindeki grafikler değerlendirildiğinde bir yükseliş eğiliminde görülüyor.

Buna ek olarak analistler ETH’un, Bitcoin’in bütün hareketlerini takip ettiğini unutmamak gerektiğini ifade ediyor. Dolayısıyla analistlere göre, ETH’daki sonraki adımlar büyük ölçüde Bitcoin’in sergileyeceği hareketlere bağlı olacak. Ayrıca ETH’daki kilit direncin 400 dolar olduğu ve bir rallinin başlayabilmesi için bu seviyenin üzerine çıkılması gerektiği de ifade ediliyor.

360 Dolar: Önemli Destek

Piyasanın popüler analistlerinden Cactus, Ethereum’un son fiyat hareketiyle ilgili düşüncelerini paylaşırken, Ethereum’un piyasa yapısının 360 doların üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece inanılmaz derecede güçlü kaldığını dile getirdi. Analiste göre ETH herhangi bir güçlü düşüş için 360 doların altını görmeli.

Tüm bu etkenler göz önüne alındığında, Bitcoin 11.000 dolarlık bölgenin altına düşmediği sürece Ethereum’un da yükseliş trendinin devam edeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.