X

Shiba Inu’da Token Yakım Mekanizması Var Mı? SHIB Önündeki En Büyük Engeli Nasıl Aşabilir?

Yakım mekanizması Shiba Inu da var mı?
22:00
11 Ekim 2021

En popüler ikinci şaka kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), ekim ayının başlangıcından itibaren inanılmaz performansı ile dikkat çekti. Ancak devasa arz miktarı, yükselişin en büyük engeli olarak görülüyor. Shiba arzı, 1,000,000,000,000,000 olarak kayıtlarda yer alıyor. Birçok ekibin kullandığı yakım mekanizması Shiba Inu da var mı? Coin yakımı Shiba’ya kazanım sağlar mı?

Shiba Inu’da Token Yakımı Var Mı?

Binance Coin (BNB) ve Ethereum (ETH) düzenli olarak altcoin yakıyor. Shiba Inu white paper’ı olan WoofPaper’da SHIB’in düzenli olarak bir yakım etkinliği için tokenomik kuruluma sahip olduğunu gösteren bir ibare yer almıyor. ShibaSwap’ın denetimde Certik, ekosistemin nasıl çalıştığını gösteren ayrıntılı bir diyagram oluşturdu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna benzer şekilde ne denetim ne de diyagram herhangi bir düzenli yakım işlemini işaret etmez. ETH-RYO hacuzu her işlemi %1’ini yakan bir sistem uyguladı.

Öte yandan SHIB hali hazırda ölü bir cüzdanda bulunuyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, SHIB ilk piyasaya sürüldüğünde toplam arzın yaklaşık 500 trilyon SHIB’e denk gelen %50’sini milyarder isme gönderdi. Vitalik Buteirn bu miktarın %90’ını (410 trilyon SHIB) yaktı ve böyle bir ortaklık istemediğini belirtti. Bununla birlikte Buterin kalan %10’luk rakamı hayır kurumlarına bağışladığını açıkladı.

Shiba Inu Destekçilerinden Yakım Mekanizması Adımı

CoinGecko verilerine göre SHIB’nin dolaşımda 497 trilyon arzı var. Bu, 93 trilyon SHIB‘in daha dolaşımda olmadığını gösteriyor. Ancak dolaşımdaki miktar muhtemelen daha yüksek. CoinGecko, Hindistan Covid Yardım Fonu tarafından tutulan SHIB varlıklarının şu anda dolaşımda olmadığını belirtiyor.

SHIB, artık bazı standartları yerine getirse de hedeflediği bölgeden çok çok uzakta. CMC verilerine göre SHIB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 11 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 0.0000312 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Önemli miktar SHIB yakımına yönelik istek 7441 imza ile tescillendi. Bu çalışmayı başlatan isime göre daha büyük bir yakım Shiba’nın daha fazla yatırımcı çekmesine ve fiyatların yükselmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar