X


Shiba Inu (SHIB) Altcoin’lere Meydan Okuyor, Dogecoin (DOGE) Geri Çekiliyor!

İki popüler şaka coin’den Shiba Inu altcoin performanslarına meydan okurken, Dogecoin altcoin’ler ile birlikte hareket ediyor. 
08:01
12 Ekim 2021

Son zamanlarda kripto para birimleri fiyat hareketleri ile yatırımcıları şaşırtıyor. Lider kripto para birimi adım adım 60.000 dolarlık önemli seviyeye doğru ilerlerken altcoin’lerin stabil kaldıkları ve hatta bazılarının düşüş yaşadığı görülüyor. Ancak bu piyasa görünümde artış yakalayan altcoin’ler de bulunuyor ve bu altcoin’lerin içinde Shiba Inu’nun olması da ilginç karşılanıyor…

Shiba Inu Fiyat Hareketleri

Şu anda Bitcoin bir yükseliş ivmesinde bulunuyor ancak altcoin’lerde benzer bir ivmenin hakim olduğunu ifade edemiyoruz. Yine de bu farklı görünüm içinde bile SHIB fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak %13, son 1 haftada %133 ve son 1 ayda %359 arttı.

Piyasa hacmi bakımından en büyük 14. kripto para konumunda bulunana SHIB fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,000031 dolardan işlem görüyor. Ancak hala SHIB son 1 haftadır yakaladığı yükseliş ivmesine rağmen 10 Mayıs’ta 0,000038 dolar ile kırdığı rekoru kırabilmiş değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dolayısıyla analistlere göre SHIB için ilk güçlü direnç 0,000038 dolar bandında bulunuyor. Buna ek olarak analistler SHIB coin ile işlem yapan yatırımcıları ciddi bir şekilde uyarıyor ve sosyal medyada “SHIB 0,001 dolar olacak, SHIB 1 dolar olacak” gibi açıklamalarına itibar etmemeleri gerektiğini dile getiriyor.

Dogecoin Fiyatı

Piyasanın en popüler şaka coin’i Dogecoin (DOGE) şu anda kripto para piyasası ile birlikte hareket ediyor. Dogecoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,22 dolar bandında işlem görüyor ve son 24 saatte kripto para biriminin %3,7 düşüş yaşadığı görülüyor.

Analistler Dogecoin gibi şu anda BTC’nin tersine hareket eden altcoin’lerin bir süre sonra ralli başlatacağını ve çok ciddi kazançlar elde edilebileceğini ifade ediyor. Ancak bunun yanında Bitcoin’in yaşadığı bu yükselişi bir ara yükseliş olarak değerlendiren ve aslında bir ayı piyasasında olduğumu ifade eden analistler de bulunuyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar