X


İngiltere Merkez Bankası Kripto Paralara Karşı Uyardı! Temkinli Olun

İngiltere Merkez Bankası Mali Politika Komitesi (FPC), bankaları kripto paraları benimsemeye yaklaşımı konusunda uyardı.
12:00
12 Ekim 2021
İngiltere Merkez Bankası Kripto Paralara Karşı Uyardı! Temkinli Olun

İngiltere Merkez Bankası Mali Politika Komitesi (FPC), kripto para birimlerini taahhüt etmeyi düşünen kurumlara bir uyarı yayınladı.

Kripto Paralara Karşı Uyardı

Finansal İstikrar Komitesi, dijital varlıklar ve bunlarla ilgili pazarlar ve hizmetler için büyüyen piyasanın, kriptonun finansal sisteme entegrasyonunun artmasına yol açtığını belirtti.

İngiliz mali düzenlemesini denetlemek için oluşturulan kurum, kripto para piyasasını parasal istikrar için acil bir tehdit olarak görmese de, ülkenin finans sektörünün etkin bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

FPC, finansal sistemin şu anda kripto varlıklardan dolayı önemli bir risk altında olmadığını belirtti. FPC, “Finansal sistemimizin bütünlüğünü sağlamak ve hem yerel hem de küresel olarak riskleri etkin bir şekilde yönetmek için, düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelerin bu hızla büyüyen piyasadaki gelişmelere ayak uydurması gerekiyor” dedi.

Kriptoyu benimsemek isteyen finansal kurumlardan, nasıl devam edecekleri konusunda tavsiye almak için oluşturulan bu kurumla iletişime geçmeleri isteniyor.

“FPC, İngiltere’nin finansal sistemi ile olan ilişkisi de dahil olmak üzere kripto para piyasasındaki gelişmeleri izlemeye devam edecek ve daha fazla sistemsel riskin ortaya çıkmasını önlemeye çalışacak”

Kriptoya Karşı Temkinli ve İhtiyatlı Bir Yaklaşım

FPC, bu varlıkları benimsemek için finansal kurumların temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Bununla birlikte, SEC yetkilisi Hester Peirce kısa süre önce kripto para düzenlemeleri hakkında bir konuşma yaptı. Kripto topluluğu üyeleri, sahadaki bilgeliği ve desteği nedeniyle ona “kripto anne” diyor.

Üst düzey SEC yetkilisi, gerçekten merkezi olmayan projelerin düzenlenmesinin zor olduğunu söyledi ve şunları ekledi;

 “Merkezi olmayan finansmanın kendi içinde kendi öz-denetim niteliklerini taşıyor. Dolayısıyla düzenleyici bir çerçeve geliştirirken bunu dikkate alınması gerekiyor”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar