X


SEC-XRP Mahkeme Kararı: Bugün XRP İçin Büyük Gün Olabilir Mi?

Bugün SEC ve Ripple arasında kapalı bir oturum gerçekleşecek ve bu oturumdan çıkan kararın XRP fiyatı için önemli olduğu düşünülüyor.
08:09
6 Mayıs 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a karşı açtığı davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken, XRP fiyatında bugün yukarı yönlü hareketlerin olduğu görülüyor.

XRP Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan XRP bugün erken saatlerde 1,76 dolara kadar yükseldi ve 1,80 dolarlık önemli seviyeye çok yaklaştı. Ancak burada karşılaşılan bir reddetme ile fiyat 1,68 dolar seviyesine geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre hala bu seviyelerde satın alma sinyaller görülüyor ve bazı yatırımcıların mevcuttur geri çekilmeyi bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebileceği ifade ediliyor.

Buna ek olarak bugün gerçekleşecek kapalı oturum öncesinde de yatırımcıların Ripple lehine bir karar çıkması durumunda yaşanacak yükselişi kaçırmamak için alım yaptıkları ve pozisyon almış olabilecekleri de ifade ediliyor.

SEC-Ripple Davası

Aralık ayından beri devam eden Ripple-SEC davasında bugün, kapalı bir oturum gerçekleşecek ve Ripple yatırımcıları bir şekilde davanın bu oturumda çözüme kavuşacağına inanıyor.

Ancak SEC ve Ripple davasında net kararların alındığı çok az görüşme ve duruşma oldu. Bunların dışında kalanlar ise sonuçsuz bir şekilde kapatıldı. Dolayısıyla bu yüzden bugün de bir sonuç çıkmasını beklemeyen de çok sayıda kişi bulunuyor.

SEC davası, XRP‘nin bir menkul kıymet mi yoksa para birimi mi olduğu konusundaki argümana odaklanıyor. Bir menkul kıymetin, hisse senedi ile aynı şekilde SEC tarafından düzenlenmesi gerekiyor. Bu sebeple XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verilmesi Ripple’a zarar verebilir.

Bunlara ek olarak eğer Ripple aleyhine bir karar çıkmazsa XRP fiyatının önümüzdeki 24 saat içinde ciddi artış yaşayabileceği ve 2.3 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar