X

Ünlü Analist Lark Davis, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarını Uyardı

DOGE yükselişine dikkat!
09:12
6 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE) şu an için en çok konuşulan kripto para birimi ve bunun yaşadığı fiyat yükselişi de bu kadar fazla konuşulması ile alakalı.

DOGE, 0,73 Dolarla Rekor Kırdı

DOGE, 5 Mayıs tarihinde 0,73 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu tazeledi ve ABD’deki bütün borsalarda diğer kripto paraların hepsinin hacmini geride bıraktı. DOGE şu an için birçok yatırımcıya göre 1 dolar seviyesini hedeflese de ünlü analist Lark Davis konu hakkında yatırımcıları uyardı.

DOGE’un her yükselişten sonra çok sert düşüşler yaşadığına dikkat çeken Davis, bunun daha önce üst üste üç defa yaşandığını ve dördüncünün kapıda olduğunu belirtti. “İnsanlar DOGE hakkında çılgınca adımlar atıyor” ifadesini kullanan Lark Davis, %40, %50 ve %76 gibi düşüşler yaşandığına ve şu an uzunca bir süre yükseliş yaşanmasından sonra düşüş gelmediğine dikkat çekti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOGE İçin Düşüş Uyarısı

Davis’e göre DOGE, yakında yeni bir düzeltme yaşayabilir ve fiyat yükselişine bakılırsa bu düşüş diğerlerinden çok daha etkili ve farklı olabilir. DOGE’un 8 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın çıkacağı programın yarattığı beklenti ile yükseliş elde ettiği biliniyor ve Davis o tarihte DOGE’un 1 dolara bile çıkabileceğini ancak düşüşün çok sert olacağını ifade etti.

“Sakın bu fiyattan DOGE” satın almayın ifadesini kullanan Lark Davis, bunun çok hızlı bir şekilde düşebileceğini ve kimsenin bunu engellemeyeceğini vurguladı. Davis, “DOGE’u alıp satın ancak uzun vadeli yatırım yapmayın” ifadesi ile de bunun aslında uzun vadeli kötü bir tercih olacağını ifade etti.

DOGE‘un çoğunlukla balinaların elinde olması da fiyat düşüşünün hiç beklenmeyen bir anda hiç beklenmeyecek kadar hızlı olmasına neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar