X


Santiment’ten Kritik Açıklama: Bu Altcoin ”Birikim Çılgınlığı” Yaşıyor!

Kripto para piyasasındaki kaos, devam ederken, balinalar da fiyatların yükselmesi umuduyla birikim sürecine devam ediyor
15:40
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika
Kripto para piyasasındaki kaos devam ederken, balinalar da fiyatların yükselmesi umuduyla birikim sürecine devam ediyor. Santiment, bu altcoin için birikim çılgınlığa işare etti.

Balinaların Elindeki XRP Arzı, Tavan Yaptı

Zincir üstü analitik firması Santiment’e göre, 1 milyon ila 10 milyon Ripple (XRP) arasında XRP tutan balinalar, birikim çılgınlığına öncülük ediyor. Bu balina kategorisinin elindeki arz, iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Şirkete göre, bu balinar şu anda tüm XRP arzının %6,12’sini elinde tutuyor. CoinMarketCap verilerine göre, XRP’nin mevcut dolaşımdaki arzı 48,3 milyar, toplam arzı ise 100 milyar. Ripple, SEC ile devam eden dava nedeniyle, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %89 düşerek büyük hayal kırklığı yarattı.  XRP, an itibariyle 0,38 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi konumunda 2022’nin başından beri devam eden değişken fiyat hareketi nedeniyle, balinalar aktif olarak dipten XRP biriktiriyor.
 Bazı Uzmanlara göre, XRP’nin üzerinde hala kara bulutlar var. Fiyatlara yönelik ankete katılanların birçoğu, Ripple (XRP)’ın SEC davasından para cezaları ve kısıtlamalardan kurtulabileceği görüşünde, ancak tüm bu sürecin XRP için kalıcı hasarlar doğurabileceği düşünüyor. Finder.com’da kripto para uzmanı olan James Edwards, CNBC’ye şunları söyledi:

Yatırımcılar, SEC ile devam eden dava sürecini takip ederken herkesin merak ettiği konu XRP’nin küllerinden yeniden doğup doğamayacağı. Bu süreç, adeta bir bahis olarak algılanıyor.

Ripple CEO’su Davos’ta Müjde Verdi

CNBC’nin bildirdiğine göre, Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında yaptığı bir açıklamada SEC ile devam eden dava biter bitmez, şirketin  halka arz planını hayata geçireceğini belirtti. SEC tarafından Ripple aleyhine açılan dava bir yıldan fazla süredir devam ediyor. Ripple, davanın 2022’nin sonunda sona erebileceğine inanıyor.
Yöneticiye göre dava sona erdiğinde, Ripple halka arz planına dair somut adımlar atacak.  Galirghouse, Ripple’ın halka arz edilmiş bir şirket olma olasılığı bir noktada çok yüksek olduğunu ancak SEC davasının önemli bir engel olduğunu yineledi. SEC davasının 2023 yılında bitmesi bekleniyor. Dava sonrası XRP’nin hengi seviyeye ulaşacağı ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar