X


TimeShuffle 2.1 Milyon Dolarlık İlk Seed Finansman Turunu Tamamladı

15:45
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Free-to-play ve Play-and-earn taktiksel RPG oyunu TimeShuffle, paradigmayı geleneksel oyun hedeflerine geri döndürerek endüstride devrim yaratmayı hedefliyor. Shima Capital, Blizzard Fund, NEXO, AscendEx, Colony, GBV Capital, Muhabbit ve daha fazla önemli isim dahil olmak üzere yatırımcılar tarafından desteklenen bu NFT tabanlı oyun, oyun deneyimini ilk oyun modeliyle yeniden tanımladıklarını ifade ediyor.

TimeShuffle, oyun içindeki dijital öğelere bağlı NFT’ler ve tokenlar sunarak ve kripto paraları amaç değil, oyunun bir parçası haline getirerek play-to-earn kavramını play-and-earn kavramına dönüştürüyor. Eleştirmenlerin ise bu konu hakkında olumlu eleştiriler yaptıkları ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre TimeShuffle’ın arkasındaki çekirdek ekip, dünya çapında 40 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan 20’den fazla oyunla geleneksel oyun endüstrisinde 30 yıldan fazla deneyime sahip. Geleneksel oyun geliştirme uzmanlığını ve öncü Web3 geliştiricilerini bir araya getiren TimeShuffle, kitlelere Play-to-Earn oyunlarının çoğunun ihmal ettiği yeni ama iyi bilinen bir oyun deneyimi sunarak kitlelerin ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Her oyuncu, oyuna ücretsiz bir kahramanla başlama ve takımlarını kurma, onları günlük yatırımcı olmaya gerek duymadan blok zinciri oyununun tüm potansiyelini ortaya çıkaran, zamanla ilgili savaşlara götürme fırsatına sahip. TimeShuffle’da oyuncular, Avalanche ekosistemi aracılığıyla sağlanan gerçek dünya değerine sahip NFT öğelerinin kilidini açarak gerçek ilerleme ve kazanç sağlayabilir. Bu oyun ekosistemi, yönetim tokenı TIMS ve oyun içi token GOLD tarafından güçlendirilmiş, blok zinciri alanındaki liderler tarafından desteklenen istikrarlı bir ekonomi yaratmayı amaçlıyor.

Oyun ile ilgili açıklamalarda bulunan TimeShuffle çabalarını, kullanıcıları etkilemek için tasarlanmış bir oyunla geleneksel oyuncular arasında benimsemeye odakladığını ifade ediyor. Baş Ürün Sorumlusu Tihomir Tomov, “Oyuncular tarafından, oyuncular için, ücretsiz oynamanın her zaman mevcut olacağı ve sorunsuz bir şekilde cüzdan ekleyerek, uzun vadeli aktif oyuncuların sınırsız savaşlarla kazanmasını garanti edebileceğimiz bir şey yaratmak istedik” diyor ve şunları ekliyor:

Sadece kripto meraklılarının değil, gerçek oyun savaşçılarının artık sıra tabanlı bir taktik RPG oyununda tarih boyunca savaşabileceği, kazan-kazan konseptinin olmasını istedik. Böylece oyna & kazan adlı yeni bir oyun modeli yaratılıyor.

Yapılan açıklamalara göre kripto kullanmayan kullanıcılar için Web3 alanına giriş noktası olmayı hedefleyen TimeShuffle’ın kullanım kolaylığı, Oyna ve Kazan pazarında sektörde devrim yaratıyor ve kriptoları denemek isteyen oyunculara kapıları açıyor.

AvaLabs’ın Oyun Başkanı Ed Chang, “Bu roldeki nispeten kısa süremde, bu yıl platforma getirdiğimiz TimeShuffle gibi oyun ve oyuncu deneyimini ortaya koyan oyunların kalitesini görmek etkileyiciydi. Avalanche’da Web3 oyunlarının geleceği parlak!” sözlerini kullanıyor.

Yapılan açıklamalara göre TimeShuffle, benzersiz NFT’ler ve arkadaşlarla etkileşim kurmak için eğlenceli özelliklerle koleksiyonerleri şaşırtmak amacıyla Play-to-Earn modelinin faydalarıyla bir araya getirilen geleneksel oyunun en sevilen yönlerini entegre etti.

TimeShuffle ilk Genesis Club NFT satışlarını bu Haziran 2022’de yapacak ve alfa oyun sürümü 2022’nin 3. çeyreği için planlanıyor.

TimeShuffle Hakkında

Oyuncular, PvP arenalarına ve yapay zeka güdümlü savaşlara hazırlanmaları için kahramanlardan oluşan ekiplerini ücretsiz olarak oluşturabilir ve eğitmek için savaşmaya başlayabilirler. Ekip oyuncuların zamanı geride bırakacakları bir oyun tasarladıklarını ifade ediyorlar.

WebsiteYouTubeTwitterDiscordTelegram

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar