Reklam

Haftalık Ethereum Grafiğine Göre Beklenen Geri Dönüşe Ramak Kaldı

CoinMarketCap'in sağladığı verilerine göre, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin'lerde Bitcoin'den (BTC) daha fazla kan kaybederek sert düştü.
16:40
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinMarketCap’in sağladığı verilerine göre, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerde Bitcoin’den (BTC) daha fazla kan kaybederek sert düştü. En büyük altcoin Ethereum (ETH), yazım sırasında önceki 24 saate göre yüzde 6,54’lük kayıpla bin 840 dolardan işlem görüyor.

Çarşamba günü Ethereum ağına Proof of Stake konsensüs mekanizmasını getirecek olan Ethereum’un Beacon Chain’i, yedi bloklu bir yeniden yapılanma veya yeniden yapılanma geçirdi ve yaklaşan Merge güncellemesiyle ilgili tartışmaların alevlenmesine neden oldu. Daha uzun bir zincire yer açmak için Blockchain’den bir blok silindiğinde yeniden düzenleme gerçekleşir. Bu esnada gelebilecek kötü niyetli bir saldırı, bir kusur veya istemsiz olarak bir blok çoğaltma ile sonuçlanabilir.

ETH Fiyatında Geri Dönüş Olabilir

Zincir üstü analitik şirketi Santiment’e göre, Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretleri son derece düşük seviyelerde ve yatırımcılar şu anda işlem başına yaklaşık 2,54 dolar ödüyor. Santiment, güncel ortalama işlem ücretleriyle ilgili olarak “Bu, 2021’in Temmuz ayından bu yana en düşük ETH işlem ücreti seviyesi. Geçmişte ortalama işlemler 5 doların altına düştükten sonra ETH fiyatları yükseldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünya genelinde yükselen enflasyonun neden olduğu korku ve kripto para piyasasının geneline hakim olan sistem riskleri nedeniyle piyasalar ile birlikte ETH fiyatı düştüğü için gas fiyatları da düştü. Ethereum (ETH), haftalık grafiğinde MA 50’nin altına düştü ve Bitcoin’in ardından art arda sekizinci haftada kırmızı mum kapanışı yapma yolunda ilerliyor. ETH ayılarının hala pes etmemiş oldukları da bir gerçek ve fiyatı bin 700 – bin 500 dolar aralığına doğru çekmeye çalışıyorlar.

Ethereum‘daki son satış fiyatın haftalık grafikte bin 579 dolardan geçen MA 200‘e yaklaşmasına neden oldu ve bu seviye aşağı tarafta güçlü bir destek görevi görebilir. Piyasa analistlerine göre, uzun vadeli büyük alıcılar ortaya çıktıkça buralardan bir toparlanma yaşanabilir.

Öte yandan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto para piyasasının genelinde “aşırı korku” duygusunun hakim olduğunu gösteren seviye olan 12’ye gerilemiş durumda. Bu, kripto para birimini satın almak ve tutmak için aşırı satım koşullarını bekleyen alıcıların mevcut aşırı korku duygusundan etkilenerek alım yapmalarının önüne geçebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar