X


Ripple’ın Yeni Ürünü Ortaya Çıktı: PayString Nedir?

Ripple, PayString patent başvurusunu yaptı.
16:11
13 Kasım 2020

Dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan Ripple, XRP kripto para birimini geliştirmek ve buna uygun bir ekosistem yaratmak için tam anlamıyla elinden gelen her şeyi yapıyor. Ripple’ın en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen PayPal’ın kripto para entegrasyon hamlesinden sonra ise şimdi de blockchain devinin karşılığı ortaya çıktı.

PayPal, PayString Başvurusunu Yaptı

Ripple geçtiğimiz hafta ABD içerisindeki patent bürosuna başvurarak PayString’i bir şekilde duyurmuş oldu. Başvurunun “Reklam ve İş” kategorileri ile “Sigorta ve Finans” kategorilerine yönelik yapıldığı görülüyor.  Patent başvurusunun devamında logo hakkında bir açıklama bulunuyor. Bunun direkt ödemelerle ilgili olduğu görülse de tam olarak neyi kapsayacağı veya neyin amaçlandığı ise belirtilmiyor.

Patent başvurusunda ürünle ilgili bilginin verildiği kısımda ise bunun sadece elektronik finansal hizmetlere özel bir girişim olduğu ve hem havale işlemleri hem de hediye kartları gibi ek ürünlerle para alışverişinin sağlanmasının hedeflendiği vurgulanıyor. “Bilgisayar ağı üzerinden itibari para birimi ve sanal para birimi gönderimi ile alımı” ifadesi ise özellikle dikkat çekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple, İtibari Para Transferi Düşünüyor

Ripple’ın söz konusu itibari para alım satım veya gönderme işlemlerini açabilmesi ise hem ABD’den hem de ilgili ülkelerden ciddi izinler alması gerekiyor. XRP kripto para birimi ile sınır ötesi transfer yapılabilen bir ağ kuran Ripple, bunun yanına itibari paralar için de benzeri bir sistem eklerse kesinlikle PayPal ve Venmo gibi şirketlere rakip olabilir.

Ripple ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Özellikle PayPal bu hafta içerisinde ABD’de Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash alım satım işlemlerini kullanıma resmen açtı ve hem Square’in hem de Ripple gibi blockchain tabanlı şirketlerin 1-0 geriye düştüğü söylenebilir. XRP’nin bu PayString isimli gelişme sonrasında yükselişe geçmesi de piyasanın buna olumlu tepki verdiğini gösteriyor.

xrp ripple

XRP’ye Yönelik Eleştiriler Artıyor

XRP geçtiğimiz günlerde ünlü analist Peter Brandt’in sert iddiaları ile karşı karşıya kalmış ve bunun menkul kıymet ilan edilmesi gerektiği vurgusu yatırımcıların tepkisini çekmişti. Ripple ise bu konuda resmi bir  yanıt vermeden PayString gelişmesini duyurarak bütün eleştirilere rağmen çalışmaya devam ettiğini kanıtladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar