X

Siacoin Nasıl Alınır?

Siacoin nedir ve nasıl alınır?
19:03
13 Kasım 2020

Siacoin (SC), açık kaynaklı ve düşük maliyetli bir bulut depolama çözümü olarak biliniyor. Sıradan bulut depolama çözümlerinden farklı olarak şifreleme ve dağıtık depolama hizmeti de sunan Siacoin, kullanıcıların eşler arası bir sisteme katkı sağlamasının da önünü açıyor. Kullanıcılar tarafından kontrol edilen özel anahtarlar üçüncü partilere hiçbir giriş yetkisi vermezken aynı zamanda veriler ve depolanan dosyaların %100 oranında korunması da güvenlik altına alınıyor.

Yani SC Coin kripto paraların kullandığı özel anahtar teknolojisin aslında bulut tabanlı depolamaya götürüp dosyalar ile verilerdeki gizlilik ihlallerini ortadan kaldırıyor. Blockchain tabanlı bir bulut depolama sistemi olan Siacoin, blockchain tabanlı diğer depolama hizmetlerinden de bulut özelliği ile ayrılıyor ve düşük masraf avantajını da böyle sunabiliyor.

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin de bu merkeziyetsiz ve dağıtık bulut tabanlı depolama sisteminin kripto parası olarak ifade edilebilir. Yatırımcılar ekstra depolama almak veya bunun gibi ağda işlem yapmayı gerektiren durumlarda SC Coin ile beraber işlem yapmaktalar. Siacoin buna ek olarak merkeziyetsiz finans uygulamalarında yield farming yapmak için de kullanılabiliyor ve gelir sağlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Siacoin Nereden Alınır?

SC Coin olarak nasıl ve nereden alınır? SC Coin’i dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden almak mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • SC Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna SC yazın ve altta açılan SC /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “SC AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SC alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar