X

Amerikalı Kullanıcılar Binance’ten Vazgeçmiyor: Engeller İşe Yaramıyor!

CEO’nun açıklamalarına göre ABD’li kullanıcılar Binance’i bir şekilde kullanmaya devam ediyor.
08:22
14 Kasım 2020

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 13 Kasım’da verdiği bir röportajda Bloomberg’e borsasının ABD’deki kullanıcıları engelleme şekli konusunda daha akıllıca olması gerektiğini dile getirdi. Zhao yaptığı açıklamalarda engelleme süreçlerini sürekli iyileştirdiklerini belirtti.

Binance ve Amerikalı Kullanıcılar

Dünyanın en popüler kripto para platformlarından olan Binance’in CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Temel olarak, engellememizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz. Bazen engellememizi aşmak isteyen ve yine de platformu kullanmak isteyen birkaç kişi oluyor ve bunu korumak için daha akıllı bir yol bulmamız gerekiyor ve bunu bulduğumuzda da onları engelliyoruz.” sözlerini kullandı.

Bunların yanı sıra Binance.US, Binance’in Amerika kolu olarak hizmet veriyor ve Amerikalı kullanıcılar Binance’i kullanamıyor. Ekim ayı sonunda ise Forbes büyük bir iddia ortaya atmış ve Binance’in 2018’de düzenlemelerden kaçınmak için ABD’de bir yan kuruluş kurmayı planladığını açıklamıştı. Forbes ayrıca Binance’in potansiyel müşterilerini bir VPN yardımıyla coğrafi bölgelerdeki engelleri atlatmaya teşvik ettiğini de iddia etmişti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance’in Amerika İmtihanı

Tüm bu iddialar Zhao tarafında şiddetle reddedilmişti ve CEO, “Herkes bir strateji belgesi oluşturabilir ancak bu Binance’in bahsi geçen stratejileri takip ettiği anlamına gelmez. İddia edilen belgeyi kabul etmiyoruz.” sözlerini kullanmıştı.

Öte yandan borsa Haziran 2019’da ABD’de yasal düzenlemelere uygun bir platform kurduklarını ve ABD’li yatırımcıların genel borsayı kullanmalarını yasaklayacaklarını duyurdu. Binance.US, 12 Kasım’da Kuzey Carolina’da piyasaya sürüldü ve sonra şu anda 42 eyalette kullanılabilir durumda.

Binance Asya’ya Odaklanıyor

Binance, son iki yıldır bazı geleneksel para birimlerini ekleyerek ve yerel yan kuruluşlar açarak küresel genişlemesi üzerinde aktif olarak çalışıyor. Bununla birlikte CZ Asya piyasasının, borsa işlem hacminin yüzde 40’ını oluşturduğu için Binance nezdinde “önemli” bir piyasa olmaya devam ettiğini iddia ediyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in başlangıçta merkezi Çin’de bulunuyordu. Ancak ülkenin kripto para birimi işlemlerine yasak getirmesinden birkaç ay önce borsa Çin’den taşınmak zorunda kaldı.

Bunlara ek olarak şu anda Binance’in Mısırlı kullanıcıları için özel olarak tasarladığı bir site üzerinde çalıştığı ve bu siteyi test ettiği iddia ediliyor.

Bunların yanı sıra Binance’e Çin’den gelen yüklü miktarda BTC olduğu ifade ediliyor ve bu durum da Çin’in baskıları arttırdığı yönünde yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar