X


Binance’e Yüklü Bitcoin (BTC) Transferi: Çin Baskıyı Artırdı mı?

Çin'in yerel kripto para borsalarına yaptığı baskı, Binance'e gelen BTC miktarını arttırdı.
17:21
13 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kısa süre önce oldukça yüklü ve ilginç bir Bitcoin (BTC) transferi ile dikkatleri üzerine çekti. Aslında bu transferi rakip kripto para borsası Huobi’den Binance’e yönelik yapılmış olması konuyu daha da ilginç kılıyor.

Binance’e 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktarıldı

Aktarılan bilgilere göre 2 Kasım tarihinde Huobi COO’su Robin Zhu’nun ortadan kaybolduğu iddiasından sonra başlayan Bitcoin transferleri, 11 Kasım tarihine kadar devam etti. Bu kısa sürede Huobi kripto para borsasından Binance kripto para borsasına 300 milyon dolar değerinde Bitcoin aktarıldığı görülüyor.

Kripto para sektörüne odaklanan Çinli haber muhabiri Colin Wu ise konu hakkında WeChat üzerinde yayınladığı bir mesajda ve Twitter hesabındaki gönderisinde, birçok kullanıcının Huobi’den Binance’e geçiş yapmaya başladığını vurguladı. Bunun sebebinin ise Çin’in uyguladığı regülasyonlar ve Huobi kripto para borsasına yönelik baskı olduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Huobi Yöneticisi Kayıp mı?

Çin’deki birçok kullanıcının Binance’in ve Binance yöneticilerinin sınır ötesinde olmasından dolayı Çin’in uygulayacağı regülasyonlara karşı kripto para borsasının güvende olduğunu düşündüğü belirtiliyor. Wu aslında bu durumun Huobi veya OKEx kripto para borsalarına özel olmadığını ve diğer Çin merkezli kripto para borsalarının da polis soruşturması altında olduğunun iddia edildiğini belirtmekte.

Çin ve Rusya Baskıyı Arttırıyor

Wu, Twitter üzerinden yayınladığı açıklamasında Çin merkezli TokenBetter borsasının da Sichuan polisi tarafından soruşturulduğunu belirtti. Borsanın daha önceki tarihlerde 50 milyon dolarlık yatırımı olduğu belirtilmişti ancak Wu bunun abartılmış bir miktar olabileceğini vurgulamakta.

 Aslında sadece Çin değil diğer ülkeler de kripto para regülasyonları konusunda vites arttırmaya başladı. Çin’den sonra Rusya da Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına ağır cezalar verilmesi haberi ile gündeme gelmişti. Rusya’nın kripto para yasaklarından sonra Çin’in kripto para borsalarına göz açtırmaması, aslında ortak bir hedefin olduğunu ortaya çıkartıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar