X


Efsanevi Analist, “XRP’nin Ölümünü” İlan Etti: Ripple Buna Ne Yanıt Verecek?

Peter Brandt'ın XRP yorumu yine dikkat çekti.
11:10
11 Kasım 2020
xrp ripple

Hem kripto para sektörü hem de geleneksel sektör ile ilgili yaptığı analizleri ve fiyat tahminleri ile tanınan Peter Brandt, daha önce de toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’ye karşı çok sert açıklamalarda bulunmuştu. Bu seferki açıklaması ise tam anlamıyla “XRP’nin ölüm ilanı” olarak görülüyor.

Ripple ve XRP’ye karşı açılan davada, XRP’nin bir menkul kıymet olduğu belirtilmiş ve Ripple’ın da lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı vurgulanmıştı. Dava yıllardır devam etse de henüz ciddi bir yol alınamadı ve karar konusunda büyük bir belirsizlik hakim. Brandt ise XRP’nin bu davada kesinlikle menkul kıymet ilan edilmesi gerektiğini belirterek dikkat çekti.

XRP Menkul Kıymet İlan Edilirse Her Şey Biter 

Brandt, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun kripto para sektörünü anlamadığını belirterek, anlamış olsaydı çoktan XRP’yi menkul kıymet ilan etmiş olacağının altını çizdi. XRP ve Ripple ilişkisinin “bir bag-holder tarafından” piyasanın maniple edilmesi durumu olduğunu belirten Brandt burada Ripple şirketini de suçlamış oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bag-holder ifadesi genellikle değersiz bir hisse senedinden elinde yüklü şekilde bulunan ve bununla ilgili hisseyi bir aşağı bir yukarı harekete geçiren kişiler veya şirketler için kullanılmakta. Ripple’ın XRP arzının çoğunluğuna sahip olduğu düşünülecek olursa Brandt’ın bu konuda biraz da olsa haklılık payı bulunuyor olabilir.  Ancak bu iddia ve açıklama XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi için yeterli olmayabilir.

xrp ripple

Geçtiğimiz Ekim ayında Ripple ve XRP’ye karşı dava açan Bradley Sostack’ın bazı iddiaları reddedilmiş ve Ripple küçük de olsa bir zafer elde etmişti. Eski CFTC Başkanı Christopher Giancarlo ise Bitcoin ile Etherem’un %100 menkul kıymet olmadığını belirttikten sonra XRP‘nin de olmayabileceğini ifade etmişti. Ancak CFTC Başkanı da XRP hakkında net bir açıklama yapmaktan kaçındı ve bu da en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ve Ripple hakkındaki belirsizliği artırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar