X

Binance’in Yeni Kripto Para Projesi Duyuruldu: Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir?

15:38
13 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kısa süre önce hayata geçirdiği Binance Launchpool platformunun sekizinci kripto para projesini duyurdu. Binance tarafından yapılan açıklama borsanın yeni Launchpool projesinin Unifi Protocol DAO (UNFI) olduğu vurgulandı. Çoklu ağ sistemine sahip olan akıllı kontrat tabanlı DeFi çözümü olarak ön plana çıkan UNFI, tam olarak nasıl özelliklere sahip ve Binance satışı ne şekilde gerçekleştirilecek?

binance

UNFI Nasıl Kazanılır?

Binance Launchpool satışına dahil olmak isteyen kullanıcıların BNB,BUSD veya ETH ile staking yapabilecekleri, bunların her biri için ayrı bir staking havuzu oluşturulduğu görülüyor. Binance tarafından kripto para yatırımcılarına 30 günlük bir süre verildi ve yield farming tam olarak 14/11/2020 tarihinde başlayıp, 30 gün boyunca devam edecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance UNFI’yi Listeliyor

Yatırımcılar stake ettikleri BNB, BUSD ve ETH’ler karşılığında 30 günlük süre boyunca UNFI tokenlerini kazanabilecekler. Binance ise asıl listelemeyi 19/11/2020 tarihinde yapacak ve UNFI direkt olarak UNFI/BTC, UNFI/BNB, UNFI/BUSD ve UNFI/USDT işlem çiftleri ile alım satıma açılacak.

Likidite havuzları hakkında da açıklama yayınlayan Binance, UNFI ödüllerinin %70’inin Binance Coin ile staking yapanlara ayrıldığını açıkladı. Kalan %20’lik kısım ETH ile staking yapanlara ayrılırken son olarak %10 ise Binance’in stablecoin’i BUSD ile staking yapanlara özel olarak konumlandırılmış:

  • BNB Staking: 280.000 UNFI (%70)
  • ETH Staking: 80.000 UNFI (%20)
  • BUSD Staking: 40.000 UNFI (%10)

Binance UNFI Kazanma Yolu

Yield farming süreci ise 14/11/2020 tarihinde bitirilecek ve zaten bundan önce listelenmiş olan UNFI’nin önemli bir hacim ile pazara sahip olacağı tahmin ediliyor. Kullanıcıların stake ettikleri kripto paraların görüntüsü saatlik olarak alınacak ve buna göre ne kadar UNFI elde edecekleri görüntülenecek.

Binance daha önce  de benzer projeler tanıttı ve bunlara olan ilginin çok yüksek olduğu biliniyor. Flamingo, Wing, Bella gibi Launchpool projeleri özellikle yield farming yöntemi sayesinde ciddi bir yatırımcı kitlesine ulaştı. Binance Türk lirası desteği de getirerek aslında yatırımcı kitlesini ve bu projelere gelecek olası sermayeyi de artırmış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar