X

pNetwork Coin Nedir?

pNetwork Coin, pNetwork platformunun yerel kripto para birimidir.
15:04
13 Kasım 2020

pNetwork Coin, pNetwork platformunun yerel kripto para birimidir ve bir ERC-20 token’ıdır. pTokens, zincirler arası birleştirilebilirliği sağlayan bir araçtır. pTokens teknolojisinin amacının merkezsiz ekonominin zincirler arası birlikte çalışabilirlik eksikliğini gidermek olduğu ifade ediliyor. pTokens, herhangi bir token’ı herhangi bir Blockchain’e bağlamak için bir teknoloji olan likidite ve birlikte çalışabilirlik bilmecesini çözmeyi hedefliyor.

pNetwork (PNT) Nedir?

pNetwork (PNT), zincirler arası birleştirilebilirliği etkin bir şekilde sağlayan platformdur. Platformun açıklamalarına göre, her Blockchain kendi teknolojik sınırları ile sınırlı. Doğrudan bir sonuç olarak, likidite kendi ekosistemi içinde kilitlenmiş durumda. Likidite, büyük ölçüde çok sayıda blok zinciri platformuna yayıldı ve tek bir havuzda birleştirilmesi zor. Bu nedenle pTokens DApp’lerin herhangi bir varlığa erişmesi için etkili çapraz zincir oluşturabilirliğe izin veren çözümler oluşturmak çok önemli hale geldiğini ifade ediyor. pTokens, zincirler arası birleştirilebilirliği etkin bir şekilde sağlıyor. DeFi DApp’lerin herhangi bir kripto varlığıyla uyumlu olması ve likiditenin bir blok zincirinden diğerine sorunsuz bir şekilde geçmesi için önemli bir bileşen olarak tanımlanıyor.

Platform pTokens’ın avantajlarını şu şekilde sıralıyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Taşınabilir: pTokens, herhangi bir sürtüşme olmaksızın herhangi bir token’ı farklı bir blok zincirine taşıyabilir.
  • Sabit: Her pToken, ilgili token’a şeffaf bir şekilde sabitleniyor.
  • Kanıtlanabilir: Merkezi olmayan bir süreç her şeyi şeffaf hale getiriyor. PTokens DApp aracılığıyla herkes peg-in/peg-out yapabiliyor.

Bunlara ek olarak ilk seferde pTokens köprüleri Provable tarafından işletilecek. Aşamalı bir merkezsizlik yaklaşımının ardından, yönetim ve operasyonlar daha sonra bir doğrulayıcı ağına kaydırılacak. PTokens köprüleri, ortak bir çaba yoluyla peg-in ve peg-out süreçlerini doğrulamakla ilgilenecek doğrulayıcılar tarafından işletilecek. Provable, yalnızca bir teknoloji sağlayıcısı olarak hizmet verecek. Bu nedenle, ağın kurucu bir üyesi olacak, ancak ağın kendisi üzerinde hiçbir kontrolü olmayacak.

PNT Coin Yorum

pNetwork Coin, özellikle DeFi token’ları popüler olduktan sonra konuşulmaya başladı. Bazı yatırımcılar PNT Coin’e ciddi anlamda güvenirken bazı yatırımcıların bu konuda çekimser kaldıklarını görüyoruz. pNetwork’ün özellikle piyasaya çıkar çıkmaz başlatmış olduğu airdrop’un dikkatleri çektiği görülüyor. Bazı isimlere göre bu airdrop ve sonrasında birçok borsada listelenmesi pNetwork coin’in gücünü gösteriyor.

Bunlara ek olarak PNT coin’in fiyat hareketlerinin de dikkat çektiği görülüyor. Yazının yayına hazırladığı sırada 0,3156 dolardan işlem gören PNT token, 18.581.239 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 587. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 24.140.480 adet PNT coin bulunuyor ve bunun maksimum 87.984.177 PNT’ye ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 5 Kasım 2020 tarihinde 0,2771 dolar ile dibi gören PNT token’ın 13 Ağustos 2020 tarihinde 1,41 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

pNetwork Coin Nasıl Alınır?

pNetwork coin Binance listelenmesinin ardından güzel bir ivme kazandı ve rekor kırdı. Bununla birlikte Binance, Eidoo (EDO) tokeninin pNetwork Token’a (PNT) yükseltilmesini destekleyeceğini de 17 Haziran 2020 tarihinde açıkladı.

pNetwork coin işlem hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu aracılığı Binance ile güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar