X

Ripple’ın Son Hamlesi Yankı Uyandırdı: Sosyal Medya XRP İle Çalkalanıyor

Ripple XRP hakkında kesenin ağzını açtı mı?
17:37
10 Eylül 2020

Değeri 10 milyar doların üzerinde olan blockchain devi Ripple, son dönemde kripto para birimi XRP’yi çok fazla ihmal etmekle suçlanıyordu. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin özellikle topluluğun fiyat yüzünden gözünden düştüğü şu günlerde Ripple cephesinden gelen haber ise moralleri yükseltecek gibi gözüküyor.

XRP topluluğunun tanınan üyelerinden Tiffany Hayden, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide şu an bütün sosyal medya mecralarında Ripple’ın ve XRP’nin görülmeye başlandığını belirtti. Hayden, Ripple’ın Facebook, Instagram, Twitter ve hatta SnapChat’e bile XRP reklamı verdiğini belirtti.

XRP Sosyal Medyada Boy Gösteriyor

Son iki gündür birçok sosyal medya platformunda XRP reklamı gördüğünü ifade eden Hayden, alttaki tweet ile bunu kanıtladı da. Ancak bu durum XRP için hem iyi hem de kötü olabilir. Ripple’ın şu an ABD içerisinde XRP hakkında bir davası devam ediyor.

Ripple davada XRP‘nin kendisine bağlı olmadığını ve menkul kıymet statüsüne girmediğini savunurken verilen bu reklamlar tam tersini ifade ediyor olabilir.

XRP fiyatının bu ve buna benzer gelişmelerle yükselişe geçebileceği düşünülse de davanın seyrinin olumsuz etkilenmesi yatırımcıların hiç istemediği bir sonuç olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar