X

Digibyte Nasıl Alınır?

Jared Tate'in şaheseri Digibyte nedir?
17:44
10 Eylül 2020

DigiByte, 2013 yılında geliştirilen açık kaynaklı blockchain projesidir. Digibyte Coin 2013 yılında geliştirilse de geliştiricisi ve kurucusu Jared Tate tarafından 2014 yılının başlarında piyasaya sürüldü. DigiByte coin geleceği oldukça parlak olan projelerden birisiydi ve 7 yıllık bekleme sonrasında 2020 yılında inanılmaz bir fiyat patlaması yaşadı. DGB/BTC işlem çiftinde görülen en yüksek değer doğal olarak birçok kişiyi bu kripto para projesine çekti.

Bu da birçok sosyal medya platformunda “DGB Nedir, Digibyte kaç TL ve DigiByte almak için ne yapmak gerekiyor?” gibi soruların sorulmasını sağladı. Peki DGB nedir ve gerçekten DigiByte yorumları görüldüğü gibi olumlu mu?

Digibyte Coin Nedir?

DigiByte Coin’in ağı toplamda üç farklı katmandan oluşur ve bunların akıllı kontratlar, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp) ve özelleştirilebilir token’lar olarak biliniyor. Orta katman halka açık bir blockchain ağı konumunda ve Digiyte tabanlı coin’ler bu katmanda yer alıyor. Üçüncü ve ilk katman ise merkeziyetsiz akıllı kontratlara ev sahipliği yapmakta. Buna ek olarak istemci yazılımı da bu katmanda bulunuyor ve DigiByte Coin’e hayat veriyor.

DigiByte coin geleceği özellikle sahip olduğu akıllı kontrat ve merkeziyetsizlik odaklı altyapısı sayesinde bir hayli parlak olarak ifade ediliyordu ve tahmin edildiği gibi oldu. 2017 yılının devamındaki boğa döneminde fiyat rekoru kıran DGB, bunun devamında ise 2019 ve 2020 yıllarında önemli gelişmelere imza attı.

DGB Coin Yorum

Digibyte yorumlarına bakıldığında özellikle 2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen DigiAssets platformunun ön plana çıktığı görülüyor. DigiByte blockchain ağı tabanlı ölçeklenebilir ikinci katman olan bu platform, merkeziyetsizliği bir adım ileriye götürdü.

Madencilik altyapısına sahip olan DigiByte buna rağmen bazı projeler gibi piyasaya sürülmeden madencilik yapıp kuruculara pay vermeye karşıydı. Buna ek olarak kuruculara da herhangi bir özel token payı ayırmayan proje aslında bu yüzden çok fazla sıkıntı çekti.

Binance’in oylamasını kazanıp listelenme hakkı kazanan proje, kurucudan para talep edilmesi ve Tate’in bu parayı vermek istememesi yüzünden sosyal medyada gündem olmuştu. Ancak şimdi Digibyte’ın Binance‘e girdiği ve en çok likiditeyi bu borsadan elde ettiği görülüyor.

DGB/BTC işlem çiftinin yanı sıra DGB/USDT işlem çifti de kullanılmakta. Digibyte kaç TL sorusunun cevabı da an itibariyle 0,165 TL olarak gözüküyor. Peki Digibyte almak için ne yapmak gerekiyor?

Digibyte Satın Al

Digibyte, Binance üzerinden kolaylıkla ve güvenle satın alınabilmekte. Binance borsasından DGB almak için aşağıdaki birkaç adımı takip etmeniz yeterli:

  • DGB satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna DGB yazın ve altta açılan DGB/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “DGB AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek DGB alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar