X


Ripple’ın Milyonlarca Dolarlık XRP’yi Nereye Gönderdiği Belli Oldu

Ripple, MoneyGram'a ne kadar XRP gönderdi?
18:22
30 Ekim 2020

Blockchain şirketi Ripple 2020 yılının başlarından beri her ayın başında 1 milyar XRP’nin kilidini açma etkinliğini bitirdi. Normalde daha önceki yıllarda her ayın ilk günü 1 milyar XRP’nin kilidini açan Ripple bu sebeple çok fazla eleştirilmişti. Ancak Ripple bu etkinliği bitirse de şirketin ara ara yüklü transferler yaptığı görülüyordu. Ripple’ın bu transferleri nereye yaptığı ise en azından şimdiye kadar gizemini korudu.

Önde gelen havale şirketi MoneyGram’ın yayınladığı üçüncü çeyrek raporuna bakıldığında ise Ripple’ın milyonlarca dolar değerinde XRP’yi direkt olarak MoneyGram’a gönderdiği görülüyor. MoneyGram yaptığı Ripple ortaklığı sayesinde üçüncü çeyrekte blockchain şirketinden 9,3 milyon dolarlık XRP fonu aldı.

MoneyGram İçin Milyonlarca Dolarlık XRP Ödendi

Ripple aslında daha önce de MoneyGram’a yüklü miktarda ödemeler yapmıştı. 2019 yılının Haziran ayında imzalanan ortaklıktan sonra MoneyGram’ın On-Demand-Liquidity ürününe likidite sağlaması karşılığında dönemsel ödemeler olduğu biliniyor. Ancak XRP yatırımcıları aktarılan bu fonların her zaman çok fazla olduğunu belirtip bu olaya karşı çıkmıştı. MoneyGram’ın hisse değerlerinin devamlı olarak düşüyor olması da XRP yatırımcılarının bunun ölü yatırım olduğun düşünmelerine yol açtı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise daha önceki dönemlerde bu yatırımın stratejik öneme sahip olduğunu ve yapılan her yatırımın karşılığının alındığını belirtti. XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,23 doların da altına indi ve düşmeye devam ediyor. Kripto para sektöründeki kıyım XRP’yi de çok sert bir şekilde vurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar