X

Binance Açıkladı: Bitcoin Yükselirken XRP Gibi Altcoin’ler Neden Düşüyor?

Altcoin'ler bu BTC yükselişinden neden faydalanamadı?
11:45
30 Ekim 2020

Toplam ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, son günlerde yaşanan olağanüstü hareketliliğe yönelik önemli bir yazı yayınladı. Son 2 haftadır lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) inanılmaz bir yükseliş yaşarken XRP veya ETH gibi altcoin’ler tam anlamıyla yerinde saydı ve hala da sayamya devam ediyor.

Bitcoin altcoinler

Binance’e Göre Altcoin’ler Neden Yükselmiyor?

Binance yazısında Bitcoin’in Eylül ayındaki düşüşünden beri %30’a yakın değer kazandığı ancak ETH, XRP, EOS ve LINK gibi kripto paraların yerinde saymaya devam edeceği belirtiliyor. DeFi ile ilgili projeler ise en kötü performans sergileyen kripto paralar arasında yer aldı. Peki bunun sebebi tam olarak ne? Binance tarafından yapılan açıklamada altcoin’ler ve Bitcoin arasındaki korelasyonun son aylarda önemli bir düşüş yaşadığı belirtiliyor. Bu da daha önceki aylarda Bitcoin yükselirken şahlanan altcoin’lerin bu hareketinin önüne geçti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak Bitcoin yükselirken XRP ve ETH gibi kripto paraların yerinde saymasının bir diğer nedeni ana akım kabul ve kurumsal yatırımcılar. 1.000 BTC ve daha fazlasına sahip cüzdanların sayısı her geçen gün artıyor ve bu direkt olarak BTC alımlarının rekora koştuğunu göstermekte. Yani Bitcoin ve altcoin’ler arasındaki koreslayon azalırken Bitcoin’e yönelik yatırımlar da artışa geçti.

MicroStrategy veya Square gibi kurumsal firmaların Bitcoin alımları yapması da bu artışın temel sebebi olabilir. Bitcoin fiyatının 2017 yılındaki boğa sezonuna benzer bir şekilde yükseldiği görülse de bunun altcoin’lere ne zaman yarayacağı Binance raporunda da net bir şekilde belirtilmemiş.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar