X


Ünlü İsimlerden Bitcoin’e Doğum Günü Mesajı Var!

Birçok ünlü isim Bitcoin'in doğum gününü video mesajlarla kutladı.
10:06
30 Ekim 2020

Sponsorlu video paylaşım platformu Cameo’da profilleri olan dokuz ünlü, 31 Ekim’de whitepaper’ın yayınlanmasının on ikinci yıldönümü olması sebebiyle Bitcoin (BTC)  için doğum günü mesajları yayınladı.

Doğum Günü Mesajları

Yapılan açıklamalara göre videoların ödemesi kripto güvenlik firması Halborn tarafından yapıldı ve David Hasselhoff, Charlie Sheen, Carole Baskin, Charlamagne Tha God, Gilbert Gottfried, Doug Benson, Hassan Johnson, Soulja Boy ve RZA gibi Hollywood ünlüleri, müzisyenleri ve komedyenler doğum günü mesajlarını paylaştı.

Ünlülerin çoğu konuşma konularını okuyor ve çeşitli seviyelerde kripto okuryazarlığı sergiliyorlardı. Charlamagne Tha God ise Google’da “Satoshi Nakamoto” aramasında bulduğu resimlerin gerçekten Satoshi’yi tasvir edip etmediğini sorguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Charlie Sheen, Satoshi Nakamoto‘ya övgüde bulundu ve bir iş bulduğunda BTC‘ye yatırım yapma konusunda duyduğu heyecanı dile getirdi. Bununla birlikte ünlü isim kripto para birimi hakkında çok az bilgisi olduğunu itiraf etti.

“BTC’yi Ben Buldum”

The Hoff ise ilginç bir açıklama ile Bitcoin’i kendisinin icat ettiğini dile getirdi. The Hoff konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dünyaya şunu söylemek istiyorum. Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmedi. Bitcoin ‘The Hoff’ ile başladı. Ben, David Hasselhoff, Bitcoin’i icat ettim ve Bitcoin hakkında bildiklerimi bir sır olarak saklayacağım.” ifadelerini kullandı.

Bu ilginç açıklamanın ardından Tiger King yıldızı Carole Baskin, koronavirüs salgını sırasında temassız ödemelerin çok önemli hale geldiğini vurgulayarak dijital para biriminin “gelecek” olacağını düşündüğünü dile getirdi.

Bunlara ek olarak her ne kadar Bitcoin whitepaper’ı 31 Ekim 2008’de yayınlanmış olsa da Bitcoin’de ilk bloğun 3 Ocak 2009’da çıkarıldığını hatırlatmakta da fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar