X

Bitcoin Fiyatı: BTC Altın Karşısında 7 Onsu Geçti!

Bitcoin’in altın karşısındaki yükselişine rağmen Schiff eleştirilerine devam ediyor.
20:24
29 Ekim 2020

Altın tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrederken Bitcoin (BTC) bu hafta bir yıldan fazla bir süredir ilk kez yedi ons altına ulaştı. CoinGecko’dan elde edilen veriler, BTC/XAU’nun 25 Ekim’de 7 onsluk önemli seviyeye geri döndüğünü ve 7.02 onsa kadar yükseldiğini ortaya çıkardı. Bunların yanında BTC/XAU’nun 7 onsu kırdığı en son zaman Eylül 2019’daydı.

Altın ve Bitcoin

Bitcoin 14.000 dolar sınırına kadar yükseldikten sonra değer kaybetmesine rağmen, Perşembe günü BTC’nin altın karşısındaki kazançları koronavirüs gerginliklerinin ve ABD seçim belirsizliğinin baskısı hissedildiği için devam etti.

Öte yandan Bitcoin’deki stock-to-flow modelinin yaratıcı olan ve piyasanın dikkat çeken analistleri arasında yer alan PlanB Altın ve Bitcoin arasındaki son durumu değerlendirerek bunun çok önemli olduğunu dile getirdi. Bir veri monitörü olan Ecoinometrics ise konuyla ilgili Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, altın piyasa değerinin daha büyük bir bölümünü ele geçirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Şu anda BTC, altının piyasa büyüklüğünün yaklaşık %2,4’ü. Bu sadece başlangıç.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak  Real Vision CEO’su Raoul Pal geçtiğimiz hafta Bitcoin ile ilgili yaptığı yorumlarda, “Beklediğim bir sonraki şey, BTC ile dolar ve BTC ile hisse senetleri arasındaki korelasyonların da kırılması” sözlerini kullanmıştı.

“Bitcoin En Büyük Balon”

En son fiyat hareketine tepki gösteren ve büyük bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff ise bu durumlar üzerine geri adım atmadı. BTC/USD tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan uzak olmasına rağmen, yeni bir Twitter gönderisinde Schiff yeniden en büyük kripto para birimini bir “balon” olarak tanımladı.

Schiff konuyla ilgili açıklamalarında, “Varlık balonlarının boyutunu alıcıların yatırımda sahip oldukları inanç düzeyine göre ölçerseniz, Bitcoin balonu gördüğüm en büyük balon.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar