X


XRP Fiyatı: Analist Ripple’ın Ralliye Başlayacağı Seviyeleri Açıkladı

Piyasanın popüler analistine göre Ripple’ın ralliye başlayacağı seviyeler belli oldu.
08:10
30 Ekim 2020

Piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), iki yıldan fazla bir süredir sıkıntılı durumda. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi benzerlerinin bu yıl yükselişe geçmesine rağmen, XRP anlamlı bir ilerleme kaydedemedi. Bununla birlikte bazı isimlere göre XRP yakın zamanda yükselişe geçebilir ve bu sebeple tüm umutlar yitirilmiş değil.

Boğa Koşusu Başlayacak Mı?

Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi, bir kilit seviye olduğunu ve bu seviyeye ulaşılması halinde XRP boğa koşusunun başlayacağını dile getirdi.

Pentoshi, XRP’nin çok ihtiyaç duyulan güçlü bir ralliyi katalize etmek için geri kazanması gereken seviyenin 0,30 dolar ile 0,33 dolar bandında olduğunu ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre Ripple bu seviyeyi yeniden kazandığında ne kadar yükselebileceğini kimse tahmin bile edemeyecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Pentoshi, XRP’nin şu anda piyasadan geride kalmış olduğunu da belirtti. Ancak bu durum XRP’nin piyasayı yakalayamayacağı anlamına gelmiyor. Pentoshi’ye göre XRP grafikleri şu anda bir ralliye dönüşme ihtimali olan hareketler içinde bulunuyor.

Ayrıca analiste göre XRP daha önce de 0,30 dolar bandını geride bırakmış olduğu için bundan sonraki yükselişte bu noktayı rahatlıkla geçebilme ihtimali de bulunuyor.

BTC ve ETH Daha İyi Performans Gösteriyor

Kripto para birimlerinin fiyat hareketi genellikle lider kripto para Bitcoin tarafından belirleniyor. Ancak XRP’nin şu an için Bitcoin hareketleri karşısında oldukça sessiz kaldığını görüyoruz.

Lider kripto para birimi, yılbaşından bugüne kadar %85’ten fazla değer kazandı. Öte yandan XRP, aynı zaman aralığında yalnızca %29 arttı. CoinMarketCap’in verilerine göre XRP, yılın başında işlemlere 0,19 dolardan başladı ve şu anda 0,24 dolar civarında seyrediyor.

Bunun yanı sıra piyasa değerlemesine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, şaşırtıcı bir şekilde hem XRP’yi hem de Bitcoin’i açık ara geride bıraktı. ETH bu yıl şimdiye kadar %190’ın üzerinde artış gösterdi. Ethereum’un yükseliş ivmesi, öncelikle gelişen merkezsiz finans (DeFi) sektörü ve uzun zamandır beklenen ETH 2.0’ın piyasaya sürülme beklentisiyle desteklendi.

Öte yandan balina faaliyetlerine değinen bazı açıklamalarda Bitcoin fiyatının artışa geçebileceği ifade edilmişti. Bu durumda da Ripple‘ın yükseliş ivmesi bir kez daha desteklenebilir ve 0,30 dolarlık seviyeler görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar