X


Bitfinex Balinaları Yeniden Devrede: Bitcoin’i (BTC) Rekor Mu Bekliyor?

Bitfinex balinaları piyasayı altüst edebilir!
13:22
29 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 13.850 dolar seviyelerine kadar ulaştıktan sonra 12.900 dolar noktasına kadar geriledi ve yaklaşık 1.000 dolarlık bir düzeltme yaşadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle zararını azaltan ve 13.265 dolardan işlem gören BTC, aslında yeni bir yükseliş için güç topluyor olabilir.

Bitcoin

Bitfinex Balinası BTC’deki Korkuyu Artırıyor

Kripto para analisti Cole Garner tarafından paylaşılan verilere ve emir tahtası bilgilerine göre ise Bitfinex balinaları sektöre geri dönüş ve yüklü satış yapmaya başlamış olabilir. Garner tarafından paylaşılan verilere bakıldığında bir balinanın özellikle 13.000 dolar seviyesinden sonra yüklü bir şekilde satış emri girildiği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analist aşağıdaki grafiği de daha net anlaşılır bir şekilde paylaştı. Sarı kutuların neredeyse tek bir kişi veya kurum tarafından girilen satış emirleri olduğunu belirten analist, daha önce de 2 Ağustos tarihinde böyle satış emirlerinin girildiğini ve BTC’nin desteğin altına gerilediğini belirtti.

Ancak yeşil ile çerçevelenen kutuların yüklü alım emirleri ve fırsat bölgesi olduğunu ifade eden Garner, BTC fiyatında da yeşil noktaya kadar bir düşüş yaşanacağını öngörüyor. Bu, lider kripto para birimini 12.500 dolar seviyesine kadar düşürse de oradaki alımlar ile yeni bir yükseliş için kar fırsatı yaratabilir.

Bitcoin 28 Ekim tarihinde 13.000 doların altına kadar gerilese de henüz 12.500 dolar görülmedi ve uzmanlar bugün içerisinde aşağı yönlü hareketin güç kazanacağını düşünmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar