X


30 Ekim BTC, ETH, XRP, BCH ve BNB Fiyat Analizi

Genel kripto para piyasası analizi yatırımcılara ne gösteriyor?
22:00
29 Ekim 2020
BTC DOT ETH XRP

Kripto para piyasası ABD başkanlık seçimleri öncesinde büyük bir belirsizliğe doğru ilerlemeyi sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin önemli bir artış yaşamaya devam etse de altcoin’lerin sonu pek iyi gözükmüyor. Peki seçime sadece 4 gün kala yani 30 Ekim tarihinde Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Binance Coin fiyat analizi neye işaret ediyor?

30 Ekim Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı 28 Ekim tarihinde çok sert bir düşüş yaşasa ve 13.000 dolar bandına düşse de 29 Ekim tarihinde bunu telafi etti. 13.500 dolar desteğinin üstüne çıkan ve 200SMA’ya göre de yükseliş trendine giren BTC/USD işlem çifti kritik direnç noktasına bir hayli yaklaştı.

Aslında 28 Ekim tarihinde yaşanan sert düşüş, önemli bir indikatör olan RSI’nin aşırı alım noktasından bir anda 50 seviyesinin altına inmesine yol açtı. Bu da yatırımcılara daha fazla BTC alma, BTC’ye ise daha güçlü bir şekilde yükselme şansı verdi. Bitcoin grafiğine de bakıldığında 13.275 doların önemli bir direnç olduğu görülüyor. Ancak lider kripto para birimi bu direnç noktasını kırmayı başardı ve artık yükselen trend çizgisi ile 13.800 dolara kadar yükselmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eğer Bitcoin fiyatı 30 Ekim tarihinde 13.800 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirse kesinlikle rallinin devam edeceği yorumlanabilir. Bitcoin yorumlarına bakıldığında en çok öne çıkan direnç noktalarının 13.800 ve 14.000 dolar olduğu görülüyor. Bunun devamında ise lider kripto para biriminin 16.000 dolara kadar hiçbir engel olmadan yükselmesi muhtemel.

ETH/USD Fiyat Analizi

Ethereum fiyatı yaralarını sarmaya başlamışken bir anda 380 dolara kadar sert bir çakılma yaşadı. 4 saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında 100SMA desteğinin tam olarak 391 dolarda yer aldığı görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 391,75 dolardan işlem gören ETH, 30 Ekim tarihinde desteği de arkasına alarak önemli bir yükseliş kaydedebilir.

Ethereum boğalarının tekrar sahaya dönmeleri için ise fiyatın 420 dolar direncini kırması gerekiyor. ETH/USD teknik analizine göre 420 doların kırılması durumunda fiyatın sıradaki hedefi ise 490 dolar. Ağustos ayında 490 dolar seviyesini test eden ancak buradan 310 dolara kadar gerileyen Ethereum’un yeniden 490 dolara kadar yükselmesi Bitcoin’den bağımsız bir rallinin başlamasını bile sağlayabilir. Ethereum’un böyle bir ralliye başlaması ise birçok altcoin için 2020 yılının en yüksek seviyelerini getirecektir.

XRP/USD Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle Bitcoin’in 28 Ekim tarihindeki düşüşünden en az etkilenen altcoin oldu. 100SMA seviyesinin desteklediği 0,24 dolar seviyesinin altına inmeyerek yükselişte kararlı olduğunu gösteren XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 0,245 dolardan işlem görüyor ve yükselmeye devam ediyor.

XRP/USD fiyat analizine bakıldığında bunu değiştirecek temel direnç noktasının ise 0,2462 dolar seviyesinin kırılması ve burada kapanış yapılması olarak görülüyor. Olası bir düşüşte ise 0,22 dolar destek rolü üstlenecektir. Bunun da altına inilmesi yeniden 0,20 doların altına doğur düşüşü beraberinde getirir. Olası bir yükselişte ise önce 0,25 dolar yani 100SMA seiyesi, bunun devamında ise 50SMA seviyesi yani 0,26 dolar dirençleri kırılmak zorunda.

BCH Fiyat Analizi

Hard fork haberi ile yükselişe geçen BCH’nin soluğu 270 dolar direncinde kırıldı. Daha önceki analizde de önemli olduğu belirtilen bu seviyenin üstünde kapanış yapılmadıkça BCH fiyatının 220 dolara kadar düşmesi olası. 220 doların altında yeniden 180 doları görme olasılığına sahip olan BCH, eğer rallisini devam ettirebilirse 350 dolara kadar önü açık bir şekilde ilerleyebilir.

Binance Coin Fiyatı Toparlayabilecek Mi?

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 29,97 dolardan işlem gören BNB kritik destek olan 30 doları kaybetti. 30 Ekim tarihinde 30 doların üstüne çıkılamaması, yeniden 26 dolar desteğine düşüşü getirebilir. Ancak BNB’nin teknik analizine bakıldığında bunun yeniden 30 dolar üstüne çıkması, fiyatı 35 dolara kadar yükseltecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar