X


Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 24/07/2020

Ripple fiyatı yükselişini sürdürebilecek mi?
22:11
24 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, 0,2036 dolara kadar yükseldikten sonra 24 Temmuz tarihinde yeniden düşüş kanalına girdi. XRP/USD işlem çifti özellikle 0,21 dolardaki direnci test edip burada başarılı olamayınca %38,2’lik Fibo seviyesinin dibine kadar geriledi ve hala orada bekleyişini sürdürüyor.

XRP Fiyat

Eğer XRP buradaki desteğini de kaybederse fiyatın bundan sonra gideceği seviyenin %23,6’lık Fibonun yer aldığı nokta olduğu biliniyor. Bu da yaklaşık olarak 0,17 dolara kadar düşüş olabileceğine işaret etmekte. 4 saatlik Ripple grafiğine bakıldığında ise fiyatın alçalan formasyona girdiği ve düşüş trendinin bir süre daha devam edebileceği görülüyor

Stotastik indikatörü 20 ile 80 seviyeleri arasında Altın Kesişim sinyali vermekte ve bu ani bir trend dönüşü olabileceği anlamına geliyor. Eğer XRP fiyatı 0,1734 dolardan sıçrama yaparsa fiyat bir anda 0,20 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Michael geçtiğimiz günlerde XRP hakkında yaptığı tahmininde fiyatın yükseleceğini ifade etmişti.

Ripple Yorumları

Crypto Michael’in XRP fiyat yorumuna rağmen 24 saat içerisinde %2 değer kaybeden ve 0,20 dolar üzerinde tutunmak için çabalayan XRP, bunun tam tersine işaret etmekte. Bitcoin’in fiyat hareketinin başlaması da XRP fiyatının düşüş yaşaması konusunda etkili olmuş olabilir. Şu an için XRP’nin 24 saatlik ticari hacminin 1,5 milyar dolar olduğu görülüyor ve bu ilginin de azaldığını göstermekte.

Eğer XRP yatırımcılarının ilgisi geri dönerse fiyat bundan sonraki direnç olan 0,23 dolara kadar çıkabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar