X


Bu Durum Bitcoin Fiyatını Bir Anda İkiye Katlayabilir

Yapılan açıklamalara göre tek bir şey Bitcoin’in fiyatının ikiye katlanmasını sağlayabilir. 
10:16
25 Temmuz 2020

Günden güne Bitcoin’e yatırım yapan Wall Street yatırımcılarının sayısının arttığını görüyoruz. Çünkü bu yatırımcılar varlığın makro performansını düşündükten sonra Bitcoin’i riskten korunma amaçlı bir araç olarak görüyor. Her ne kadar %1 ile %3 arasında küçük yatırımlar olsa da bu kripto ekosistemi adına önemli bir gelişme.

Ayrıca analistlere göre bahsi geçen durum uzun bir yol ve bu yol Bitcoin’i birkaç seviye üste taşıma potansiyeline sahip.

Bitcoin Fiyatı ve Yatırımlar

Dijital varlık yöneticisi Charles Edwards’a göre, Bitcoin bir koşulda iki katından fazla artış gösterebilir: ABD bankaları varlıklarının sadece %1’ini yatırım olarak, riskten korunma yolu olarak veya sigorta olarak Bitcoin’e yatırırsa.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Edwards açıklamasını FED’in paylaştığı bir grafiğe dayandırdı ve bu grafiğe göre ABD ticari bankalarının 20 trilyon dolarlık varlığı bulunuyor. Dolayısıyla bunun %1’i Bitcoin’e yatırılırsa fiyat birden fırlayabilir.

Öte yandan bu teorik yorumun yanında Edwards, Grayscale’in Bitcoin birikiminden söz ederek “bunun nereye gittiğini görmenin zor olmadığını” dile getirdi. Bu olumlu düşünce, giderek artan sayıda yatırımcının teknik ve makroekonomik etkenlerin Bitcoin’i 20.000 dolara çıkarmasının beklendiğini açıklayan

Bunların yanında Bitcoin’in artış yaşayacağını düşünen tek isim Edwards değil. Birçok isim hem teknik hem makroekonomik etkenlerin Bitcoin’i 20.000 dolara taşıyacağını ifade ediyor. Örneğin, Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone Haziran raporunda konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

Bitcoin, 2016 yılındaki hareketlerini yansıtıyor. Bu, son kez arzın yarıya indirilmesinin olduğu ve önemli bir zirveden sonraki üçüncü yıldı. 2018’de neredeyse %75’lik düşüşün ardından ikinci yıldayız. Bitcoin bu sene rekor seviyeye yaklaşacak.

Bitcoin Piyasa Değeri

Analistlere göre Bitcoin’e yapılan yatırımlar, yatırım miktarının üzerinde Bitcoin’in piyasa değerinin artmasını sağlıyor. Yani yapılan her 1 dolarlık yatırım, piyasa değerinin bir dolardan fazla artmasını sağlıyor.

Dolayısıyla Bitcoin yatırımları arttıkça piyasa değeri daha da artacak ve bu yine fiyata yansıyacak. Bununla birlikte piyasanın önemli analistlerinden Crypto Michale de yaptığı açıklamalarda 10.200 dolar seviyesinin çok önemli olduğunu sonrasında ralli başlayacağını dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar