reklamı kapat

Analist Açıkladı: Bitcoin’de Bu Seviyeden Sonra Kıyamet Kopacak

Ünlü analist Crypto Michael, Bitcoin yatırımcılarını uyardı.
20:51
22 Temmuz 2020

Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı kripto para analisti Michael van de Poppe veya Twitter’da tanınan adıyla Crypto Michael, Bitcoin teknik analizi yaptığı başka bir video daha paylaştı. Analist bu videoda lider kripto para biriminin yükseliş ihtimaline ve hangi seviyeden sonra FOMO’nun başlayacağını ele aldı.

Bitcoin’de Kritik Seviyeler Belli

Bitcoin’in düşüş yönlü ivmeyi artık geride bıraktığını ve kademeli olarak yükselişe geçmeye hazırlandığını ifade eden analist, 9.600 doların oldukça kritik olduğunu belirtti. Michael, yayınladığı videoda ilk olarak 9.600 doların, bunun devamında ise 10.200 doların kritik olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in bu aşamalı yükselişi kaybetmemek için öncelikle 9.160 dolardaki desteği korumak zorunda olduğunu belirten analist, 10.200 doların kırılması durumunda ise tam anlamıyla kıyametin kopacağını belirtti.

Analiste göre 10.200 dolar seviyesinden sonra Bitcoin fiyatında ciddi bir volatilite artışı göreceğiz. 10.200 bölgesinden sonra insanların “altcoin’lerin fiyatları konusunda endişe edeceğini” belirten analist, volatilitenin Bitcoin ile başlasa da en çok altcoin’leri vuracağını vurguladı.

Analist, yayınladığı videosunun devamında Bitcoin‘in kilit noktalarını da açıklayan bir tweet attı. Söz konusu tweet’e göre BTC gerçekten de 9.160 dolar seviyesini koruduğu sürece güvende gözüküyor. Buna karşın direnç noktaları 9.660 dolar, 9.892 dolar, 10.107 dolar ve 10.206 dolar olarak sıralanabilir.

Bitcoin’de fiyat rekoru söylentilerinin arttığı şu günlerde, gerçekten de sert bir yükseliş görmemiz mümkün olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.