X


Ripple Yorum: XRP’de Balinalar Alım Yapmaya Mı Başladı?

On-chain verilere göre XRP’de balinalar alım yapmaya başladı ve bu sebeple Ripple fiyatında artış beklentileri artıyor. 
13:51
30 Nisan 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) için bugün oldukça iyi geçiyor. Kripto para piyasasında karışık sinyallerin hakim olduğu haftanın son gününde dava duruşmasının etkisi ile XRP fiyatının yukarı yönlü bir grafik çizdiği ifade edilebilir.

Ripple Fiyatı Yeniden Yükselişte

XRP fiyatı bugün 1,59 dolara kadar yükseldikten sonra 1,53 dolar seviyesine geriledi. Bu sayede son 24 saat içinde %10’un üzerinde artan XRP,  son 1 hafta içinde de %44 artış yaşamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

On-chain analist Ali Martinez 28 Nisan’da yaptığı açıklamalarda Santiment’ten alınan veriler doğrultusunda XRP balinalarının bir satın alma dönemine girdiğini dile getirmişti. Dolayısıyla bugün sabah erken saatlerde yaşanan yükseliş balinaları satın alma baskısı sebebiyle gerçekleşmiş olabilir.

Ancak bu noktada bugün görülecek olan duruşmanın da fiyat üzerinde etki yaratmış olabileceğini hatırlatmak gerekiyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu ile Ripple arasındaki davada Ripple lehine bir karar çıkması XRP’de 2 doların üzerinin görülmesini sağlayabilir.

Ripple Fiyatı

Analistlere göre XRP henüz 2018 yılındaki rekorunun üzerine yükselmediği için hala artış alanı bulunuyor. Dolayısıyla analistler 3,84 dolara kadar bir yükselişin hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Ancak davada Ripple aleyhine çıkacak bir karar XRP fiyatının yeniden 1 dolar altına gerilemesine de sebep olabilir. Bununla birlikte XRP yatırımcılarının fiyat konusunda özellikle umutlu oldukları, çünkü dava ile ilgili pozitif görüşlerin benimsendiği de ifade ediliyor.

Yine de analistler yatırımcıları risk kontrolü yaparak ilerleme konusunda uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar