X


Dogecoin Yorum: DOGE Fiyat Beklentilerinde Kafalar İyice Karıştı

Dogecoin (DOGE) fiyatı için bazı analistler yükseliş, bazı analistler düşüş, bazı analistler ise yatay bir çizgi bekliyor. Kafalar karışık.
15:00
30 Nisan 2021

Dogecoin (DOGE) fiyatı Tesla CEO’su Elon Musk’ın “The Dogefather” tweet’inin ardından yükseliş yaşadıktan sonra iki gündür nispeten düz bir çizgide ilerliyor. Bazı isimler DOGE grafiklerinin hala yükseliş sinyali verdiğini dile getirse de analistlerin bazıları Dogecoin’in sosyal medya desteği ile yükseldiğini ve yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıyor.

Yükseliş Beklentileri

DOGE için oluşturulan yeni adresler hakkında yapılan inceleme, Nisan ayının ortasındaki fiyat yükselişinden önce 5 Nisan’dan 12 Nisan’a kadar parabolik bir artış olduğunu gösteriyor. 12 Nisan’dan bu yana ise yeni adreslerin sayısı yarı yarıya azaldı. Bununla birlikte sayı keskin 2021 trend çizgisinin üzerinde ve 2020-2021 trend çizgisinin çok üzerinde kalıyor. Bu da bireysel yatırımcıların hala altcoin’in sonsuz zenginlik vaatlerinden etkilendiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Intotheblock In / Out of the Money Around Price (IOMAP) metriği, fiyatın yaklaşık olarak şu anda işlem gördüğü yere eşit olarak ortalama 0.303 dolar fiyatla 6.96 milyar DOGE satın alan 72.87 bin adres gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre 0,32 dolar seviyesinde bir direnç görülüyor ancak bunun sonrasında etkili bir direnç olmadığı ifade ediliyor.

Buna ek olarak iki gündür bir fiyat sıkışması olduğu ve bunun artış ile sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğu da belirtiliyor.

Dogecoin Önemli Seviyeler

Analistlere göre Dogecoin’de 0,28 doların alına doğru yaşanacak bir kırılma daha büyük satışları tetikleyebilir. Buna ek olarak 0,25 doların altına doğru yapılacak bir hamle Dogecoin’in yükseliş trendini tersine çevirebilir.

Öte yandan 0,32 doların üzerine çıkılması 0,45 dolarlık seviyeye doğru ani bir yükselişi tetikleyebilir.

Ayrıca analistlere göre Dogecoin şu anda yükseliş yaşanmasından önceki grafiklere benzer grafikler çiziyor. Bu da DOGE fiyatının bir süre yatay devam edebileceği şeklinde yorumlanıyor. Dolayısıyla bu görüşlere bakıldığında Dogecoin fiyatının sadece spekülasyonlardan etkilendiği düşünüldüğü için karmaşık fikirler yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar