X


Bitcoin ve Ethereum: BTC’de Stabil Grafikler, ETH’da Boğa Hakimiyeti Bekleniyor

Analistlerin açıklamalarına göre önümüzdeki günlerde Bitcoin (BTC) stabil kalırken Ethereum (ETH) yükseliş eğilimi gösterebilir. 
13:04
30 Nisan 2021

Bitcoin (BTC), son üç gündür 53.000 dolarlık desteğin üzerinde kalmaya çalışırken, Ethereum (ETH) 2.800 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Mevcut senaryoda bazı yatırımcılar, long pozisyonlar açmadan önce bugün CME vadeli işlemlerinin sona ermesini bekliyor.

Ethereum ve Bitcoin

Avrupa Yatırım Bankası (EIB) yaptığı bir açıklama ile dijital tahvil satışı başlattığını ve bunun için Ethereum ağın kullanacağını belirtti. Bu sayede ETH fiyatı için önemli bir destek oluştu ve fiyat yükselişe geçti. Yapılan açıklamalara göre EIB, Goldman Sachs, Santander ve Societe Generale tarafından yönetilecek anlaşma ile iki yıllık 100 milyon euro’luk dijital tahvil piyasaya sürecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca geçen hafta JP Morgan, likidite iyileştirmeleri ve ağdaki artan aktivite nedeniyle Ethereum’un Bitcoin‘den daha iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiğini belirten bir araştırma notu yayınladı.

Analist Joshua Younger konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, para biriminden çok bir kripto emtiasıdır ve bir değer deposu olarak altınla rekabet eder, oysa Ethereum kripto-yerel ekonominin bel kemiğidir ve bu nedenle daha çok bir değişim aracı olarak işlev görür.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bugün sona erecek olan CME vadeli işlemlerinde eğer fiyat açısından bir reddedilme yaşanırsa ve 50.000 doların altına gerileme olursa boğalar için işlerin ciddi bir hal alacağı düşünülüyor.

Ancak teknik analistler şu an için BTC’de görünümün pozitif olduğunu ifade ediyor ve bir süre stabil grafikler görülebileceğini dile getiriyor. Bu süreç içinde Bitcoin’in 52.000 dolar ile 57.000 dolar bandında hareket etmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar