X


Ethereum (ETH) İçin Her Şey Yolunda: İşte Yatırımcıları Heyecanlandıran Sinyal

ETH/BTC, yükselişe işaret ediyor.
06:53
30 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yerinde saymaya devam ederken toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi ETH, yükselişini sürdürüyor.

Ethereum Fiyatı İçin Yükseliş Beklentisi Sürüyor

Nisan ayı performansına bakıldığında Ethereum fiyatının %50’ye yakın yükseliş elde ettiği ancak Bitcoin’in %10’a yakın değer kaybı yaşadığı görülmekte. Bunun en büyük sebebi ise ilginin yavaş yavaş Bitcoin yerine altcoinlere kayması ve ETH/BTC paritesindeki inanılmaz olumlu görüntü olabilir.

Aslında ilk olarak Bitcoin’in düşüş sebebini anlamak ve grafiğini yorumlamak için BTC/USDT işlem çiftine bakmak yeterli olabilir. BTC fiyatının zirveden aldığı darbe sonrasında kritik desteğe kadar ulaştığı ancak bunun üzerine çıkarak yatay seyre başladığı görülmekte. BTC fiyatı için önemli bir direnç olan 58.000 dolar kırılmadığı müddetçe ise BTC fiyatının yükselişi zor olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH/BTC Paritesinde Her Şey ETH Lehine

ETH/BTC paritesine bakıldığında ise Bitcoin’in 55.000 dolar ile 58.000 dolar dirençlerinde zorlanmasının en çok Ethereum’a yaradığı görülmekte. Önde gelen birçok analistin de dikkat çektiği ETH/BTC paritesi zirveye ulaşmış durumda ve daha da yükselecek gibi gözüküyor. ExoAlpha şirketinin ortaklarından Elie Le Reste, konu hakkında yaptığı açıklamada ETH’nin yaklaşan bir güncelleme ile inanılmaz bir yükseliş elde edebileceğini ifade etti.

Le Rest, EIP-1559 ile token yakma modeline sahip olacağı bilinen ETH’nin, ETH/BTC paritesinde rekor bir kırılım elde etmesini bekliyor. Bunun “dedikodu ile satın al, haberle sat” durumunu tetikleyeceğini ve güncellemenin yapılacağı temmuz ayına kadar yükselişi getireceğini vurgulayan analist, o tarihte ise düşüş olabileceğine değindi. EIP-1559 ile beraber Ethereum 2.0’nin bitirilme aşaması da hızlanmış ve büyük bir gelişme yaşanmış olacak.

Uzmanlar, ETH’den Rekor Bekliyor

ETH/BTC paritesinde rekor kırılması ise ETH ve BTC’nin yakında yer değiştirebileceği söylentilerini arttırıyor. Böyle bir durumda Ethereum fiyatının 5.000 doları zorlaması ve toplam piyasa değerine göre ise 1 trilyon doları geçmesi gerekiyor. JPMorgan uzmanlarının ifade ettiği gibi Ethereum yavaş yavaş finans ekosisteminin çekirdeği haline gelmeye başladı ve bu durum gerçekten de BTC için risk teşkil ediyor olabilir.

ETH’nin BTC’yi yakalaması için ise %300 yükseliş elde etmesi yeterli olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar