X


Ripple (XRP), İçinde PayPal ve Twitter’ın da Olduğu Gruba Katıldı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Civic Alliance’da Twitter CEO'su Jack Dorsey ve PayPal CEO'su Dan Schulman ile birlikte çalışacak.
08:23
3 Kasım 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Blockchain tabanlı ödeme firması Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) adil oylamaya erişim sağlamak için çalışan ve tarafsız bir tutum benimseyen bir şirketler grubuna katıldı.

Ripple’dan Önemli Adım

2 Kasım’da Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre Ripple; üyelerinin, çalışanlarını ve müşterilerini vatandaşlık bilincine sahip olmaya teşvik etmenin yanı sıra “güvenli, sağlıklı ve güvenilir seçimleri” desteklediğini belirten bir kuruluş olan Civic Alliance’a katıldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Civic Alliance’da Twitter CEO’su Jack Dorsey ve PayPal CEO’su Dan Schulman ile birlikte çalışacağı ifade ediliyor.

Öte yandan oy vermenin her yerde ve herkes tarafından erişilebilir olmasını savunan Ripple konuyla ilgili açıklamalarında, “Oy vermenin güvenli ve herkes için her yerde erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. İşte bu yüzden demokrasi için %100 işin içindeyiz.” ifadelerini kullanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında 5 milyondan fazla çalışanı ile 936 üyesi olan Civic Alliance, yaklaşık 619 şirketin çalışanlarının %100’ünün ücretli izinli veya esnek çalışma programları ile oy kullanmaya teşvik edildiğini iddia ediyor. Ripple‘ın San Francisco ofislerinde ise yaklaşık 548 çalışanı bulunuyor.

Ripple, PayPal ve Twitter

Ripple, PayPal ve Twitter’ın da dahil olduğu grubun, şirketleri oy kullanmak için güvenli erişim sağlamaya, eyalet ve yerel seçim yetkililerini onaylı sonuçlar için güvenilir kaynak olarak tanımaya ve “yetkililer her oyu saydığı için sabırlı olmaya” çağırdığı bildiriliyor.

Civic Alliance konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Şirketlerimizin her biri benzersizdir. Yine de, partizan olmayan değerlerle birleşiyoruz: Her Amerikalının demokrasimizde bir sesi vardır. Oylama güvenli ve herkes için erişilebilir olmalıdır. Seçimler adil ve şeffaf olmalıdır.” ifadelerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2020 Seçimi 3 Kasım Salı günü yani bugün yapılacak. Kimin oy kullanmaya uygun olduğunun belirlenmesi şu anda ABD’de partizan bir mesele gibi görünüyor ve Cumhuriyetçi Ulusal Komite 40’tan fazla davaya dahil olmuş durumda. Bunların çoğu da oy kullanmaya değil oy kullanımı engellemeye yönelik davalar.

Ayrıca uzun zamandır “Biden ya da Trump kazanırsa Bitcoin’e ne olur?” sorusunun yanıtında da çoğu kripto katılımcısının pozitif olduğu görülüyor. Çoğu isim kim kazanırsa kazansın eninde sonunda nihai kazanının Bitcoin olacağını ifade ediyor. Ayrıca PayPal gibi devlerin kripto para ekosistemine adım atıyor olması da bu düşünceyi destekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar