X


PayPal’ın Kripto Para Planlarının Detayları Belli Oldu!

PayPal CEO’su kripto para planlarının detaylarını açıkladı.
09:31
3 Kasım 2020

Kripto para piyasasında son zamanlarda ortaya çıkan en büyük haberlerden birisi kuşkusuz PayPal’ın kripto para ekosistemine girişiydi. PayPal yaptığı son açıklamalar ile kripto para planları hakkında daha detaylı bilgi paylaştı.

Küresel ödeme devi PayPal’ın üst düzey yöneticileri, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) destekleme planları da dahil olmak üzere, gelecek yıl adım atacakları kripto para sektörü ve planları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı.

“Fizikselden Dijitale Geçiyoruz”

“Açıkçası dünya fizikselden dijitale hızla geçiş yapıyor.” sözleirni kullanan PayPal CEO’su Dan Shulman, ödemeler ve finansal hizmetler alanında değişimlerin çok hızlı yaşanmaya başladığının altını çizdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan merkez bankaları, düzenleyiciler ve kripto endüstrisi liderleriyle yapılan tartışmalara atıfta bulunan Shulman, “Dijital para birimlerinin öneminin artacağına ve işlevselliğin artacağına dair hiçbir şüphe yok.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Schulman’a göre, merkez bankası dijital para birimlerinin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği değil ne zaman ve nasıl piyasaya sürüleceği önemli.

PayPal‘ın CEO’su, şirketin ölçeği ve önemi sayesinde mevcut ödeme sistemleri ile birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak ve işletmeler arasında kabulü arttırmak dahil olmak üzere “CBDC’lerin faydasını şekillendirmeye yardımcı olacağını” söyledi. Shulman, eski finansal sistemin birçok sıradan insan için işlevselliğini kaybettiğini de sözlerine ekledi.

Schulman konuyla ilgili açıklamalarında, “Platformumuzun ve şu anda uygulamaya koyduğumuz tüm yeni dijital altyapının, bu yönetimi ve para hareketini daha verimli, daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

PayPal’ın Kripto Adımları

Geçtiğimiz ay PayPal, müşterilerin kripto varlıkları satın almalarına, satmalarına ve saklamalarına izin vererek kripto para piyasasına adım atacağını duyurdu. Sunumda ayrıca PayPal‘ın 28 milyon müşterisinin de kripto paralar ile alışveriş yapması için çalışmalar yürütüldüğü ifade edildi.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalarda kripto para adımının, müşterilerden gelen istekler üzerine atıldığı ve isteklerin çok güçlü olduğu dile getirildi. PayPal’ın ABD merkezli kullanıcılarının yalnızca %10’u şu anda kripto para hizmetlerine erişebilse de Shulman, ülkenin geri kalanının Aralık ayından önce bu hizmetleri kullanmaya başlamasını hedeflediklerini dile getirdi.

Bunların yanında konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Shulman, PayPal‘ın haftalık kripto satın alma limitini 10.000 dolardan 15.000 dolara çıkaracağını duyurdu. CEO, “Önümüzdeki yıl boyunca birkaç farklı alana geçtiğimizi göreceksiniz.” diye ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar