X


Seçimlere Doğru: Bitcoin (BTC) Gücünü Koruyor!

ABD seçimleri öncesinde BTC’nin gücünü koruduğu düşünülüyor.
10:06
3 Kasım 2020

Tüm dünyanın şu anda Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimleri’ne odaklandığını söylesek yanılmış olmayız. Çünkü politik alanın yanı sıra bu durum ekonomiyi de etkileyecek. Dolayısıyla hisse senetleri, devletlerin para birimleri ve değerli metallerin yanı sıra Bitcoin gibi kripto para birimleri için de bugün önemli bir gün.

Seçim Öncesi Bitcoin

Grafikleri değerlendiren analistlere göre seçim öncesi bir konsolidasyon sürecine giren Bitcoin (BTC) oldukça güçlü bir duruş sergiliyor. Bu da yatırımcıların, kripto para biriminin küresel piyasalarda seçimlerden kaynaklanabilecek olası herhangi bir istikrarsızlıktan yararlanmasını beklediklerini gösteriyor olabilir.

Bunların yanı sıra Bitcoin’in güvenli bir liman varlığı olarak yükselme durumu, birçok şirketin BTC yatırımı yapması ve hatta Bitcoin’i rezerv varlık olarak belirlemesi ile desteklendi. Dolayısıyla belirsiz ekonomide Bitcoin, arz kıtlığı ve gücü sayesinde iyi bir “güvenli liman varlığı” haline gelmiş oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca şu anda Bitcoin 13.000 doların üzerinde konsolide oluyor. Bunun yanında BTC geçtiğimiz hafta bir düşüş yaşamadan önce 14.100 doları görmüş ve sonrasında bir geri çekilme başlamıştı. Analistlere göre Bitcoin’in şu an sergilediği fiyat hareketinin seçim sonrasına kadar değişmesi pek olası görünmüyor. Ancak seçim sonrasında bir volatilite dalgası oluşabilir.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre bu volatilite dalgasının boğalar tarafından kontrol edilebilmesi için BTC’nin 14.000 doları geçmesi gerekiyor.

Yüksek Volatilite Yaşanabilir

Bir analitik firması, yatırımcıların Bitcoin yatırımı yapmak için kullandıkları kaldıracı hızla artırdıklarına dikkat çekerek, volatilitenin yakın olabileceğini ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre muhtemelen bir sonraki hareketi ateşlemeye yardımcı olacak ve artan volatiliteye katkıda bulunacak bir eğilim, yatırımcılar arasında marj platformlarında yüksek kaldıraç kullanımının artması olarak karşımıza çıkacak.

CryptoQuant yakın tarihli bir gönderide, yatırımcıların seçimler yaklaştıkça Bitcoin‘de net bir yön hareketi için yüksek kaldıraçlar kullandıklarını açıkladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Türev borsalarındaki BTC tahmini kaldıraç oranı, 2020 seçimleri öncesinde artıyor. Bu durum kademeli likidasyonlar nedeniyle BTC fiyatında yüksek volatiliteye neden olabilir.” ifadeleri kullanıldı.

Bununla birlikte her ne kadar bir Ethereum (ETH) balinasının yaptığı 4.000 ETH’lik işlemler Bitcoin geri çekilme yaşamış olsa da analistlere göre hala gücünü koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar