X

Son Dakika: PayPal’dan Beklenen Bitcoin (BTC) Haberi Geldi!

PayPal sonunda Bitcoin destekleyecek mi?
14:45
21 Ekim 2020

Ödeme devi PayPal uzun süredir Bitcoin ile ilgili haberlerle gündeme gelse de an itibariyle beklenen gelişme açıklandı ve PayPal üzerinde Bitcoin ödemelerinin başlatılacağı vurgulandı. PayPal’ın bundan sonra sosyal ödeme platformu Venmo ile birlikte kripto para alım ve satım hizmeti sunacağı konuya yakın bir kişi tarafından açıklandı.

İlk başta kripto para alım satım hizmeti sadece PayPal üzerinden sunulacak ve Venmo 2021 yılından itibaren bunu sunmaya başlayacak. PayPal’ın New York’un finansal regülatörü NYDFS’den ilgili lisansları aldığı ve artık kripto para alım satımına aracılık etmeye yetkili olduğu görülüyor.

Paxos ve PayPal Ortaklığı İle Bitcoin Hizmeti

PayPal’ın kripto para alım satım hizmetlerini önümüzdeki haftadan itibaren başlatması bekleniyor. PayPal bunu yaparken stablecoin sağlayıcısı Paxos ile ortaklık gerçekleştirecek. Aslında Paxos da yakın zamanda API tabanlı brokerage hizmeti Paxos Crypto Brokerage’ı piyasaya sürmüştü. Görünüşe göre Paxos’un bu hamlesi de direkt olarak PayPal’ın yeni hizmetine odaklanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PayPal ve Venmo’nun Bitcoin alım satım hizmeti sunacağı haberleri geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve herkes bunun yakında duyurulacağını vurgulamaya başlamıştı. Bir zamanlar Bitcoin‘i en sert eleştiren firmalardan birisi olan ve bu konuda kullanıcılara yasak bile getiren PayPal, artık Bitcoin destekliyor.

Bitcoin Fiyatı TL Karşısında Rekor Tazeledi

Bu da lider kripto para biriminin geldiği noktayı tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermekte. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 12.328 dolardan işlem görmekte ve BTCTurk kripto para borsasında tüm zamanların rekorunu kırarak 97.000 TL’ye ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar