Reklam

Ripple (XRP) Fiyatı Düşüşe Devam Ediyor: XRP Hangi Noktada Duracak?

XRP fiyatı, 0,48 dolara kadar geriledi.
22:25
14 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 17.600 dolara kadar düştükten sonra toparlanmayı başarsa da XRP için aynı durum söz konusu değil. 12 Aralık tarihinde herkesin beklediği airdrop için en önemli adımlardan birisi atıldı ve XRP yatırımcılarının cüzdanlarının bakiyeleri kaydedildi. XRP fiyatı neredeyse 1 aydır bu gelişme ile yükselirken 12 Aralık tarihinden sonra sert bir düşüş trendine girdi.

XRP Fiyatı İçin Düşüş Sürüyor

FLR airdrop etkinliğinin XRP fiyatı için büyük bir tetikleyici etki yaratması beklenirken bu etkinin sadece 12 Aralık tarihine kadar olması aslında yatırımcıları şaşırttı. AAX kripto para borsasının CEO’su Thor Chan, yaptığı güncel röportajında XRP ve Flare ortaklığının basit bir airdrop programından ibaret olmadığını belirtti.

Ünlü CEO, XRP Ledger ile Flare Network arasında daha çok fazla işbirliği yapılacağını ve XRP ağına önemli gelişmelerin geleceğini belirtti. Fiyatın sert düşmesine rağmen XRP Ledger ile Flare Network entegrasyonunun XRP için 0,90 dolara çıkışı beraberinde getirebileceğini belirten CEO, tabii ki bunun için Bitcoin fiyatının da yükselmesi gerektiğini belirtti.

0,50 Doların Altı Görüldü

XRP fiyatı ise airdrop sonrasında 0,50 dolara kadar düşüp, bugün itibarıyla 0,50 dolar desteğini de kaybetti. XRP/USD paritesi 4 saatlik grafikte 0,48 dolara doğru ilerliyor ve bu durum XRP için yeniden 0,30 dolar ile 0,40 dolar arasında konsolidasyon ile sonuçlanabilir. RSI indikatörü şu an için ayıların etkisinin devam edeceğini gösterse de hala aşırı satış bölgesine girmemiş durumda.

xrp

RSI indikatörünün aşırı satış bölgesine girmesi, aslında yatırımcılar için olumlu bir gelişme olabilirdi. Ancak hala aşırı satışın görülmemiş olması XRP fiyatının satış baskısı ile biraz daha aşağıya indirilebileceğini gösteriyor.  XRP fiyatı yukarıdaki grafiğe göre 0,45 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. Burada eğer herhangi bir destek ile karşılaşılmazsa sıradaki nokta ise 0,38 dolar olacaktır.

XRP İçin Kritik Seviyeler

XRP/USD paritesi 0,38 doları kırmak için daha önce burayı tam olarak 7 kere test etmişti. Düşüşlerde ise durumun farklı olduğu ve XRP fiyatının bir anda çok sert bir şekilde düşebileceği biliniyor. Bunun temel sebebi de satış baskısı ve yatırımcıların panik ile bu satış baskısına katkı sağlamaları.

Bütün bunlara rağmen XRP fiyatının 0,48 dolardan dönme ve buradaki desteği lehine kullanma şansı bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar