X

Streamr Coin Nedir?

Streamr Coin, veri odaklı bir kripto para birimidir.
08:43
15 Aralık 2020

Streamr (DATA), gerçek zamanlı veri odaklı açık kaynaklı bir projedir. 2017 yılında topluluktan elde edilen fonlarla hayata geçirilen Streamr projesinin Streamr Coin (DATA) isimli bir kripto para birimi de bulunuyor. Projenin hedefi merkeziyetsiz bir altyapıda gerçek zamanlı veri aktarımı yapabilmek ve merkezi mesajlaşma uygulamalarının yerine geçmek.

Küresel çapta eşler arası bir iletişim ağı kurmayı hedefleyen Streamr Coin projesi, güven yerine direkt olarak kriptografiye dayanıyor. Yani kullanıcıların birbirlerine güvenmek yerine sisteme ve blockchain’e güvenmeleri yeterli oluyor.

Streamr (DATA) Nedir?

Streamr projesinin kripto para birimi olarak piyasaya sürülen DATA, ağın temel işlevlerini yerine getirmekte. Kullanıcılar mesajlaşma ağında işlem yapmak için veya işlemleri aktarmak için DATA alım satımı yapabilmekte. Veri piyasasına da sahip olan platform, kullanıcıların gerçek zamanlı verilerini DATA karşılığında satabilmelerini sağlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DATA Coin Yorum

DATA Coin toplam 28 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Birim fiyatı 0,04 dolardan işlem gören DATA, toplam 987 milyon arza sahip olsa da sirkülasyonda sadece 693 milyona yakın coin bulunuyor. Projenin altın çağını ise Ocak 2018 tarihinde altcoin rallisinde yaşadığı görülmekte.

Streamr Coin Nasıl Alınır?

DATA Coin almak için ne yapmak gerekiyor?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor.  Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • DATA Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Binance USD’yi yani BUSD’u işaretleyin.
  • BUSD aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BUSD sekmesini seçerek, arama butonuna DATA yazın ve altta açılan DATA /BUSD çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “DATA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek DATA Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar