X


Ripple (XRP) Uçurumun Kenarında: XRP Fiyatı Eski Noktasına Düşecek mi?

XRP fiyatı kritik noktaya kadar geriledi.
19:12
14 Aralık 2020

Ripple (XRP), oldukça pozitif bir kasım ayı geçirdikten sonra beklenen airdrop gününün gelmesi ile ciddi bir çakılma yaşadı. Airdrop öncesinde yaşanan FOMO ile 0,77 dolara ve hatta Coinbase üzerinde 0,90 dolara kadar çıkan XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,50 dolarda tutunmaya çalışıyor.

XRP Teknik Analizi

Uzmanlar ve teknik analiz verileri ise XRP fiyatının uçurumun kenarına yaklaştığına işaret ediyor. XRP için en önemli destek noktalarından birisi 0,50 dolar ile 0,40 dolar olarak biliniyor. XRP fiyatının teknik analize göre yakın vadede 0,40 dolara kadar gerileme potansiyeli var ve bu tam olarak uçurumdan düşme olarak yorumlanmakta.

Alçalan paralel kanal formasyonunun oluştuğu XRP/USD teknik analizi, boğaların da yükselişini engellemekte. RSI indikatörüne bakıldığında ise ayıların etkisinin hiç olmadığı kadar çok hissedildiği görülmekte. Eğer RSI indikatörü yeniden aşırı satış bölgesine gelirse bu formasyon bozulabilir ancak XRP için yakın vadede söz konusu durum mümkün gözükmüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Fiyatı Uçurumdan Düşecek Mi?

Aşağıdaki grafiğe de bakıldığında kanal formasyonunun 0,49 dolar altına değdiği görülebilmekte. Daha önce sansasyonel bir yükseliş yaşanmasını sağlayan 0,40 dolar direncinin kırılması, şu an 0,40 dolar desteğinin altına inilmesi olarak gerçekleşebilir. Bu da yeni bir kanal formasyonu oluşturarak fiyatın 0,40 dolar ile 0,27 dolar arasında gidip gelmesine sebep olacaktır.

İlgili düşüş formasyonunun kırılması için ise Ripple fiyatının 0,5 doların üzerinde günlük kapanış yaparak alçalan kanal formasyonunu bozması gerekiyor. Kanalın en alttaki noktasının 200 SMA seviyesine denk geldiği ve bu sebeple fiyatın direnebileceği görülmekte. XRP için en önemli nokta ise kesinlikle 0,60 dolar olacaktır.

XRP Fiyatı İçin Yükseliş Umudu Bitti Mi?

XRP/USD fiyatı haftalık noktada 0,60 doların üzerine çıkabilirse her şey farklı bir boyut kazanır ve XRP fiyatı yeniden ralliye başlayabilir. XRP fiyatının kritik 0,60 dolar noktasından sonraki hedefleri ise sırasıyla 0,62 dolar, 0,70 dolar ve 0,85 dolar olarak gözüküyor. Daha önce 0,90 dolara kadar iğne atan XRP, yeni bir ralli ile 1 doları zorlayabilir.

Bu esnada yapılan milyonlarca XRP’lik transferler ise dikkat çekiyor. XRP balinalarının yeniden hiç olmadığı kadar hareketli bir hal aldığı şu günlerde aslında her an her şey gerçekleşebilir. XRP yatırımcılarının ise sert hareketlere hazır olmaları gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar