X


Ripple ve Ethereum Fiyatı: XRP ve ETH %20’nin Üzerinde Yükseldi!

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve büyük kayıpların kaydedilmesine sebep olan geri çekilmeler sonrasında XRP ve ETH yükseliyor. 
09:09
25 Mayıs 2021

Geçtiğimiz günlerde yaşanan derin düzeltme bugün yerini yeşil bir piyasaya bırakmış gibi görünüyor. Şu an için geçtiğimi bir haftada görülen kayıplar telafi edilememiş olsa da kripto para birimlerinde %10’ların üzerinde artışlar olduğu görülüyor.

ETH Gözünü Yeniden 3.000 Dolara Dikti

Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük düzeltme sırasında Ethereum fiyatı 1.731 dolara kadar geriledi. Analistlere göre piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi şu anda yeniden gözünü 3.000 dolar bandına dikmiş durumda. Ancak bazı analistler RSI göstergesinin zayıflık sinyalleri verdiğini ve 3.000 dolar sınırında büyük bir dirençle karşılaşılabileceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre ETH’un yükselişinin devam edebilmesi için günün 2.500 dolar üzerinde kapanması oldukça önemli ve bu seviyenin altında bir kapanış yeniden 2.000 doların altının görülmesine sebep olabilir.

Bunlara ek olarak analistlere göre şu anda Ethereum’daki volatilite çok yüksek ve geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerin etkisi ile henüz ayıların etkisi azalmış değil. Bu sebeple her ne kadar ETH gözünü yeniden 3.000 dolara dikmiş olsa da yatırımcıların dikkatli olması gerektiği ifade ediliyor.

Ripple’da Yeni Ralli Başlar Mı?

2020 yılının sonunda SEC davası sebebiyle Ripple (XRP) en çok konuşulan kripto paralardan biri oldu. Dava sebebiyle hala 2018 yılındaki rekor seviyesi olan 3,84 dolar geçememiş olan XRP’nin yeni bir rekora imza atıp atamayacağı da önemli bir konu olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşler sırasında 0,65 dolara kadar gerileyen XRP, boğa koşusu sırasında 1,9 dolara kadar yükselmişti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile her ne kadar son 24 saatte %20’nin üzerinde artış yaşamış olsa da piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para biriminin 1 doların altında işlem gördüğü görülüyor.

Analistlere göre ise XRP’de henüz yeni bir rekor kırılmadığı için yükseliş için hala alan bulunuyor. Eğer fiyat 1 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkar ve 1,32 dolarlık önemli direnç seviyesini geride bırakırsa yeniden 2 dolara doğru yükseliş başlayabilir.

Ancak eğer XRP fiyatı güç toplayamaz ve bir düşüş trendi başlatırsa aşağı yönlü ilk desteğin 0,84 dolar ve sonrasında 0,64 dolarda olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar