X


Tom Lee, Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Atmıyor: 100.000 Dolar Mümkün mü?

BTC fiyatı için hedef 100.000 dolar.
23:11
24 Mayıs 2021

Kripto para sektörünün en “eski” ve tecrübeli isimlerinden birisi olan Thomas Lee, Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı tahmininde geri adım atmıyor.

Bitcoin Fiyatı İçin 100.000 Dolar Hedefi Geçerli

Fundstrat’ın başarılı analisti, en çok 2017 yılının devamında yaptığı açıklamaları ile tanınmış ve tam olarak sektörün en çok eleştirilerin isimlerinden olmuştu. Bitcoin fiyatı için 50.000 dolar hedefi veren Lee, 3 yıl boyunca 10.000 dolar bandından çıkamayan Bitcoin fiyatı nedeniyle sektörde bir süre en çok eleştirilen isim olmuştu.

Lee bu kötü tecrübeden sonra ise 2021 yılında başarılı tahminlerde bulundu ve kötü ününün üstünü kapatmayı başardı. Lee, şimdi yaşanan sert düşüş öncesinde yaptığı 100.000 dolarlık tahmin ile yeniden eleştiri çekse de ünlü isim bundan geri adım atmayacak gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımı, Zarar Ettirmez”

Bugün CNBC ekranlarına konuk olan Fundstrat’ın ünlü boğası Lee, Bitcoin’in 2021 bitmeden 100.000 doları göreceğini düşünüyor. Bitcoin’in şu an için “ceza sahası” içerisine girdiğini ifade eden Lee, buna rağmen 100.000 doların basit bir hedef olduğunu düşünüyor. Lider kripto para birimi 19 Mayıs tarihinde 30.000 dolara geriledi ve kısa sürede %54 düzeltme yaşadı.

Bitcoin’in daha önceki boğa döngüsünde %50’nin üzerinde bir düzeltme yaşamadığı biliniyor. Birçok uzman tam olarak bu sebeple boğanın bittiğini ve parabolik yükselişin yarıda kaldığını vurgulamakta. Lee ise 24 aydan fazla BTC yatırımı bulunan hiç kimsenin para kaybetmeyeceğini ve BTC’nin 100.000 doları göreceğini vurguladı.

BTC’nin İyi ve Kötü Yanları

Bitcoin’in “hiper-volatil” olduğunun altını çizen analist, kısa vadeli beklentilerin başarısız olabileceğini bir kere daha tekrarladı. Bitcoin grafiğine bakıldığında 2017 yılının boğa sezonunda %45’e varan düşüşler yaşandığı ancak bunların haftalar içerisinde geçersiz kılındığı görülüyor. Bitcoin, doğası gereği bir hayli volatil olsa da uzun vadede gerçekten de ifade edildiği gibi güvenli bir liman olarak ön plana çıkmakta.

Bitcoin’in Mart 2020’den bu yana elde ettiği yükseliş, geleneksel hiçbir varlık tarafından hiçbir dönemde bu kadar kısa sürede elde edilemedi. Bu da Bitcoin’in iddia edilenin aksine oldukça güvenli ve volatil olmasına rağmen kredibilitesi yüksek bir varlık olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar