X


Ripple Fiyatı: Bu Gelişmeler XRP’ye Artış Getirebilir!

Bu gelişmeler sayesinde XRP bir kez daha artış momentumu yakalayabilir.
08:14
8 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, son haftalarda oldukça büyük fiyat hareketleri yaşıyor. 0,20 dolar ile 0,30 dolar aralığında sıkışıp kalan XRP’nin fiyatı kazandığı ivme ile çok kısa sürede çok büyük bir artış kaydetti ve fiyat 0,78 dolara kadar yükseldi.

Ancak sonrasında yaşanan düzeltmeler XRP’nin bu seferde 0,60 dolar bandında sıkışmasına sebep oldu.

XRP Fiyat Yükselişi Devam Edecek Mi?

Ortaya çıkan bilgilere göre 0,60 dolar bölgesi geçmişte de büyük bir satış bölgesi olarak hizmet etti ve XRP’nin şu anda burada tutunmuş olması gelecek için pozitif işaretler veriyor olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte Spark airdrop’un da yaklaşıyor olması XRP fiyatının yükselmesi için bir başka katalizör olabilir. Çünkü bu airdrop sayesinde XRP satın alma baskısının artacağı ve dolayısıyla bu durumun da fiyatı yukarı yönlü etkileyeceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak bir analiz firmasının yaptığı açıklamalara göre XRP son zamanlarda Bitcoin’e karşı güç kazandı ve bu süreç içinde aktif XRP cüzdan sayısında da büyük artış yaşandı. Bu da kripto para biriminin ileriye dönük fiyat hareketini artırmaya yardımcı olabilecek temel bir gücün işareti olarak nitelendiriliyor.

0,60 Dolarlık Sınır

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,6089 dolardan işlem gören XRP, bundan birkaç gün önce 0,54 dolar bandına kadar gerilemişti. Dolayısıyla her ne kadar bir geri çekilme olsa da kripto paranın fiyatının toparlandığını görüyoruz.

Bunun yanında her ne kadar XRP’de bir artış momentumu bekleniyor olsa da orta vadede hareketlerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) bağlı olduğu düşünülüyor. Çünkü tarihsel olarak bakıldığında BTC ve ETH’un hareketlerinin XRP dahil olmak üzere altcoin’lerin hareketlerini etkilediği biliniyor.

Aktif Adreslerde Gözle Görülür Artış

XRP her ne kadar 0,60 doların üzerine çıkacak kadar ivme kazanamamış olsa da token ve ağ ile etkileşime giren kullanıcıların sayısı inanılmaz derecede yükseliş göstermeye devam ediyor.

Bir kripto para analiz firması olan Santiment XRP’deki aktif adres sayısı ile ilgili yaptığı açıklamada, aktif adres sayısının birkaç hafta önce keskin bir artış görüldüğünü ve hala bu yüksek seviyelerde seyrettiğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak Spark airdrop yaklaşırken bu metriğin yüksek kalması halinde XRP’nin bu çok beklenen etkinliğe doğru ivme kazanmaya devam etme olasılığının güçlü olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar