X


BTC Fiyatı: Bitcoin’de Gözler 19.500 Dolarda!

Genel direnç seviyesi olan 19.500 doların ne zaman aşılacağı merak ediliyor.
10:20
8 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının konsolidasyon aralığı günden güne daralıyor ve dolayısıyla volatilite de günden güne azalıyor. Lider kripto para birimi analistlerin açıklamalarına göre hafta sonunu bir boğa flaması içinde geçirdi ama iki gündür bir düşüş grafiği çiziyor.

Konsolidasyon Gerekliydi

Genel olarak çoğu yatırımcı, 10.300 dolardan 19.888 dolara yükselişi sağlayan %93’lük bir artıştan sonra, bir konsolidasyon döneminin gerekli olduğu konusunda hemfikir görünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Micheal van de Poppe konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Daha yüksek bir zaman diliminde, Bitcoin hala geçen hafta olduğu gibi davranıyor. Hala tüm zamanların en yüksek direnç bölgesinde hareket ediyoruz. Gözlerim hala geri döndüğümüz 16 bin dolar ve bu alanlar hala destek olarak yeniden test edilebileceği için 14 bin dolar üzerinde. 19.000 doları elde tutmak önemli ve günlük kapanış 18.900 doların altında olursa, başarısız olacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistlerin açıklamalarına göre 19.500 dolar seviyesi genel bir direnç seviyesi olarak hizmet veriyor. Dolayısıyla 19.500 doların aşılması için yüksek hacimli bir hareket gerekiyor.

Altcoin Fiyatları

Tipik olarak, Bitcoin’in konsolidasyon aşamaları sırasında altcoin’lerde daha yüksek fiyat hareketleri görünüyor ama bu sefer durum böyle değil. Bir dizi DeFi token’ı ve diğer belirsiz altcoin’ler yükselirken, ilk 10 token’ın çoğu bugün kırmızı renkte.

Bunun nedeni ise Bitcoin fiyatı bu kadar kararsız bir konumda iken yatırımcıların fonları altcoin’lere kaydırmakta isteksiz olmaları gerçeği olabilir.

Aslında piyasanın önemli isimleri, Bitcoin’de yaşanacak yukarı yönlü bir fiyat eğiliminin de aşağı yönlü bir fiyat eğiliminin de altcoin’ler üzerinde negatif etki yaratacağını düşünüyor. Ancak bu noktada Bitcoin’in yukarı yönlü halesinin kısa vadeli altcoin düşüşüne yol açacağı düşünülse de sonrasında altcoin’lerde bir ralli başlatma potansiyeli olduğunu belirtmek gerekiyor.

2021 Fiyat Beklentileri

Analistlerin büyük çoğunluğu asıl rallinin 2021 yılında yaşanacağını düşünüyor. Ancak burada yılı düşüşle kapatan bir Bitcoin’in büyük endişelere sebep olabileceği ve panik satışların da görülebileceği belirtiliyor. Analistlere göre eğer yatırımcılar bu satışlar sırasında görülecek düşük fiyatları satın alma fırsatı olarak değerlendirebilirse 2021 yılı oldukça heyecan verici geçebilir.

Ayrıca kurumsal talebin 2020’de olduğundan daha fazla 2021 yılında artacağı da düşünülüyor. Bu sebeple talep artışının BTC fiyatlarına otomatik olarak artış olarak yansıyacağı da düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Raul
    8 ay önce

    Eğer gerçekten bir şeye mal olsaydı. Gerçek değeri 1 dolara eşittir. Ütopya ekosistemi çok daha kullanışlı.

    31