X

HEGIC Coin Nedir?

HEGIC Coin, bir opsiyon işlemleri protokolü olan Hegic’in yerel kripto para birimidir.
11:10
8 Aralık 2020

HEGIC Coin, Ethereum Blockchain’i üzerine kurulu bir opsiyon işlemleri protokolü olan Hegic’in yerel kripto para birimidir. Kullanıcılar, Hegic’i kullanarak tüm opsiyon işlemlerini gerçekleştirebilir.

Öte yandan opsiyonalar, finansal hizmetlerin hayati bir yapı taşı olarak nitelendiriliyor. Piyasa sigortasının en önde gelen şekli olan opsiyonlar yatırımcıların sağlam risk yönetimi stratejileri uygulamasına olanak tanıyor. Bu sebeple Hegic platformu da geleceği olan bir platform olarak nitelendiriliyor.

Hegic (HEGIC) Nedir?

Hegic (HEGIC), sahibine hem ekonomik hem de yönetim hakları veren bir kripto para birimidir. Bununla birlikte platformda ücret ödemeleri de HEGIC coin ile yapılabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Ethereum’un DeFi alanı daha çeşitli hale geldikçe, opsiyonlar oluşturmak ve işlem yapmak için kapsamlı bir çözüm bir gerekli hale geldi ve Hegic, zincir üzerinde yerleşik ve doğrulanabilir seçeneklerle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor.

Bunlara ek olarak Hegic’te bir opsiyon satın almak için, yatırımcıların satın almak istedikleri opsiyon için geçerli olan primi ödemeleri gerekiyor. Hegic’in opsiyon özellikleri Amerikan tarzı yürütmeyi takip ettiğinden, bu opsiyon herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Yapılan açıklamalara göre Hegic’te opsiyon satmak, geleneksel opsiyonları satmaktan daha kolay. Yatırımcıların yapması gereken tek şey, ETH veya DAI havuzuna para yatırmak. ETH havuzundaki sermaye, opsiyonları satmak için ve DAI havuzu satışları karşılamak için kullanılıyor.

Ayrıca Hegic’in opsiyonlarının Deribit veya Opyn gibi rakiplerinden daha pahalı olduğu ifade ediliyor. Bunun nedeni ise Hegic’in yürütmede esnek olan Amerikan opsiyonlarını kullanırken Deribit ve diğerlerinin Avrupa tarzı opsiyonları kullanmasıdır. Amerikan opsiyonları, opsiyon sahiplerine sözleşmelerini sona erene kadar beklemek yerine istedikleri zaman kullanma seçeneği sunuyor. Bu aynı zamanda opsiyon satıcılarının daha yüksek prim kazandığı anlamına geliyor.

Bunların yanında yearn Finance gibi, Hegic de Molly Wintermute takma adıyla anılan tek bir geliştiricinin çabasıyla ortaya çıkan bir proje ve geliştiricilerin geçmişleri ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Wintermute, projeyi Şubat 2020’de EthResearch forumunda duyurdu ve protokolü Nisan 2020’de ana ağa dağıttı.

Projenin Discord ve Telegram kanalları da Wintermute tarafından yönetiliyor ve bu da bunun tek kişilik bir operasyon olduğunu kanıtlıyor.

HEGIC Coin Yorum

HEGIC Coin, staking’i yapılabilir bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların ilgisini çekiyor gibi görünüyor. Çünkü staking son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Buna ek olarak Hegic, opsiyon piyasasına yeni bir bakış açısı getiriyor ama bu aynı zamanda geleneksel opsiyonlardan farklı bir dizi risk getirdiği anlamına da geliyor. Dolayısıyla yatırımcıların bu noktada temkinli davrandıkları da görülüyor.

HEGIC coin ile ilgili yapılan yorumları daha net bir şekilde anlayabilmek için tarihsel verilere ve güncel rakamlara bakmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1992 dolardan işlem gören HEGIC Coin, Bitcoin karşısında da 0,00001044 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 45.663.458 dolar işlem hacmi ile 274. sırada yer alan HEGIC Coin 24 saatlik işlem hacminin de 1.405.112 dolar olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak HEGIC Coin 23 Eylül 2020 tarihinde 0,0422 dolar ile dip seviyeye ve 25 Kasım 2020 tarihinde 0,3018 dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ayrıca şu anda dolaşımda 227.916.031 adet HEGIC Coin bulunuyor ve bu rakamın 3.012.009.888 HEGIC Coin’e ulaşması hedefleniyor.

HEGIC Coin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı hızlı ve güvenilir bir şekilde HEGIC satın alınabilir. Bu noktada HEGIC’in 25 Kasım 2020 tarihinde Binance borsasında listelendiğini belirtmekte fayda var.

Ayrıca Binance kullanıcıları şu anda HEGIC/ETH ve HEGIC/BUSD işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar